Symbol / Mapa_pl

Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych informuje, że od 12 lutego 2024 r., na drogach niemal całego kraju, będzie odbywał się ruch kolumn pojazdów wojskowych
w związku z cyklicznymi wojskowymi ćwiczeniami pod kryptonimem STEADFAST DEFENDER-24 i DRAGON-24, które odbędą się zgodnie z tegorocznym programem szkolenia Sił Zbrojnych RP.

Czytaj więcej: Ćwiczenia wojskowe pod kryptonimem STEADFAST DEFENDER-24 i DRAGON-24

Symbol / Zakaz wypalania traw

Apelujemy, przypominamy i informujemy, że wypalanie traw, łąk i nieużytków rolnych, jest nielegalne, szkodliwe dla środowiska przyrodniczego oraz stanowi zagrożenie dla mienia i życia ludzkiego.

Czytaj więcej: Wypalanie traw - Apel Straży Pożarnej i Policji

Symbol / znak

Urząd Gminy Gomunice informuję, że w dniu 25 marca ( poniedziałek) w godzinach 8.00 – 17.00 będą duże utrudnienia w ruchu na skrzyżowaniu ulic Witosa i Narutowicza ( koło Żabki). Będzie robiony przekop przez ulicę Witosa.

Za utrudnienia przepraszamy!

Symbol / Kran

Informujemy, że Urząd Gminy przystępuje do zakończenia prac związanych z modernizacją wodociągu gminnego ul. Wojska Polskiego i ul. Fabrycznej . W związku z tym od dnia 19 marca 2024 r. będą występować przerwy w dostawie wody w godzinach 10:00-15:00 dla mieszkańców

 

  • Gomunice
  • Paciorkowizna
  • Kosówka
  • Wojciechów ul. Fabryczna

 

Za utrudnienia przepraszamy!

 

 

Symbol / Ostrzeżenie meteo

Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie.

Czytaj więcej: Ostrzeżenie meteo nr 13 - Oblodzenie

Grafika / Tablica Urząd Gminy gomunice

Urząd Gminy w Gomunicach informuje, że w dniu 29 grudnia 2023 roku (piątek) kasa będzie czynna w godzinach 7:00-9:30.