Symbol / Zakaz wypalania traw

Apelujemy, przypominamy i informujemy, że wypalanie traw, łąk i nieużytków rolnych, jest nielegalne, szkodliwe dla środowiska przyrodniczego oraz stanowi zagrożenie dla mienia i życia ludzkiego.

Czytaj więcej: Zakaz wiosennego wypalania traw

Symbol / Komunikaty

W związku z opadami śniegu Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomina o obowiązku odśnieżania dachów. Do wykonywania tych czynności zobowiązani są nie tylko właściciele, ale także zarządcy nieruchomości.

Szczególną uwagę należy zwrócić na obiekty tymczasowe, wykorzystywane przy szpitalach i przychodniach dla chorych na COVID-19 oraz budynki wielkopowierzchniowe, m.in.: hipermarkety, hale targowe, sportowe i magazyny.

Symbol / Kran

Urząd Gminy Gomunice informuje, że w dniu 13 maja 2021r. nastąpiła awaria wodociągu. Pozbawieni wody są mieszkańcy miejscowości Kletnia.

Ze względu na zaistniałe niedogodności przepraszamy

Logo / PGE Dysrtybucja S.A.

W dniu 15 marca 2021r. (poniedziałek) w godzinach 09:00-13:00 planowane są prace wymagające wyłączenia zasilania odbiorcom w miejscowości Gomunice. Poniżej wykaz ulic, których dotyczy wyłączenie:

Czytaj więcej: 2021-03-15 Planowane wyłączenia prądu

Symbol / Ostrzeżenie meteo

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć ulewne opady deszczu od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywy wiatru do 100 km/h. Miejscami grad.

Czytaj więcej: Ostrzeżenie meteo nr 67 - Burze z gradem 2 stopnia

Symbol / Ostrzeżenie meteo

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 20 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Miejscami grad.

Czytaj więcej: Ostrzeżenie meteo nr 66 - Burze z gradem 1 stopnia

Logo / AlfaNet

Na terenie Gminy Gomunice występuje problem z dostępem do Internetu.

Czytaj więcej: 2021-03-09 AlfaNet - Awaria Internetu

Stylizowany napis Start

Wystartowaliśmy! Witamy na zmodernizowanej stronie Gminy Gomunice. Dzięki zastosowaniu układu responsywnego strona jest dostępna zarówno dla urządzeń stacjonarnych jak i mobilnych - tabletów i smartfonów. Liczymy na wyrozumiałość i czekamy na Państwa sugestie dotyczące nowych oraz aktualnie zawartych tu treści.