Grafika / Projekt Droga do zatrudnienia II

Fundacja Inkubator serdecznie zaprasza do udziału w projekcie "Droga do zatrudnienia II".

Projekt "Droga do zatrudnienia II" jest realizowany w ramach Osi Priorytetowej VIII Zatrudnienie, Poddziałania VIII.2.1 Wsparcie aktywności zawodowej osób po 29 roku życia Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Celem projektu jest wzrost zatrudnienia przez wsparcie aktywności zawodowej i przywrócenie na rynek pracy w okresie 10 m-cy realizacji projektu 24 osób bezrobotnych (12 K, 12 M) - mieszkańców woj. łódzkiego, w wieku 30 lat i więcej, znajdujących się w szczególnie trudnej sytuacji na rynku pracy, w tym max.20% uczestników stanowić będą bezrobotni mężczyźni w wieku 30-49 lat, nie należący do ww. grupy.

KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ W PROJEKCIE?

Projekt jest skierowany do 24 bezrobotnych mieszkańców woj. łódzkiego, którzy ukończyli 30. rok życia, znajdujących się w szczególnie trudnej sytuacji na rynku pracy, tj.:

• osoby w wieku 50 lat i więcej (min. 4 osoby),
  • osoby długotrwale bezrobotne (min. 2 osoby),
  • kobiety (min. 12 osób),
  • osoby z niepełnosprawnościami (min. 2 osoby),
  • osoby o niskich kwalifikacjach (min. 4 osoby).

Mężczyźni w wieku 30-49 lat, nie znajdujący się w szczególnie trudnej sytuacji na rynku pracy, stanowić mogą max. 20% ogólnej liczby osób bezrobotnych objętych projektem (max. 4 osoby).

Pierwszeństwo udziału w projekcie będą miały osoby znajdujące w szczególnie trudnej sytuacji na rynku pracy oraz byli uczestnicy projektów z zakresu włączenia społecznego, realizowanych w ramach wsparcia z zakresu Celu Tematycznego 9 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

FORMY WSPARCIA DOSTĘPNE W PROJEKCIE

1. Poradnictwo zawodowe dla 24 osób w wymiarze 3 h/osobę (diagnoza i przygotowanie Indywidualnego Planu Działania);
  2. Szkolenia zawodowe i kursy dla 8 uczestników projektu w zakresie nabywania lub podnoszenia kwalifikacji/kompetencji, umożliwiających podjęcie zatrudnienia w zawodach deficytowych wymienionych na stronie https://barometrzawodow.pl . Ze środków projektu pokrywane są koszty szkolenia/kursu/egzaminu zewnętrznego (średnio 2000 zł/osobę), koszty przejazdów (do 120 zł/osobę) oraz stypendia szkoleniowe wypłacane uczestnikom projektu;
  3. Płatne staże zawodowe trwające od 3 do 6 miesięcy dla 24 uczestników (ze środków projektu wypłacane są stypendia stażowe w wysokości 2423,88 zł/m-c (brutto z narzutami); zwrot kosztów przejazdu do 120 zł/m-c i badań lekarskich oraz pokrywane jest ubezpieczenie NNW);
  4. Pośrednictwo pracy dla 24 osób - pomoc w znalezieniu zatrudnienia.

SPODZIEWANE EFEKTY REALIZACJI PROJEKTU

1. Liczba osób pracujących po opuszczeniu programu (łącznie z pracującymi na własny rachunek) - 11 osób (5 K, 6 M)
  2. Liczba osób z niepełnosprawnościami pracujących po opuszczeniu programu (łącznie z pracującymi na własny rachunek) - 1 osoba (1 M)
  3. Liczba osób bezrobotnych (łącznie z długotrwale bezrobotnymi) pracujących po opuszczeniu programu (łącznie z pracującymi na własny rachunek) - 11 osób (5 K, 6 M)
  4. Liczba osób, które uzyskały kwalifikacje po opuszczeniu programu - 3 osoby (1 K, 2 M)
  5. Liczba osób bezrobotnych (łącznie z długotrwale bezrobotnymi), które uzyskały kwalifikacje po opuszczeniu programu - 3 osoby (1 K, 2 M)
  6. Liczba osób długotrwale bezrobotnych, które uzyskały kwalifikacje po opuszczeniu programu - 1 osoby (1 M)
  7. Liczba osób z niepełnosprawnościami, które uzyskały kwalifikacje po opuszczeniu programu - 1 osoby (1 M)
  8. Liczba osób długotrwale bezrobotnych pracujących po opuszczeniu programu (łącznie z pracującymi na własny rachunek) - 1 osoby (1 M)

REKRUTACJA DO PROJEKTU

Regulamin rekrutacji i udziału w projekcie wraz z załącznikami, w tym formularzem rekrutacyjnym, do pobrania na stronie internetowej https://www.drogadozatrudnienia.inkubator.org.pl oraz w siedzibie biura projektu.

SKŁADANIE FORMULARZY REKRUTACYJNYCH

od 03.10.2022r. do wyczerpania liczby miejsc dostępnych w projekcie:

• w biurze projektu: poniedziałek – piątek, w godz. 9.00-15.00 - biuro projektu: Fundacja Inkubator, 90-349 Łódź, ul. ks. Tymienieckiego 22/24, tel. (42) 63634 69, 609 466 555
  • pocztą tradycyjną na ww. adres biura projektu;
  • pocztą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (skan wypełnionego i podpisanego formularza).

Szczegóły dotyczące kwalifikowalności do projektu znajdują się w Regulaminie rekrutacji i udziału w projekcie "Droga do zatrudnienia II”, dostępnym na stronie https://www.drogadozatrudnienia.inkubator.org.pl oraz w biurze projektu.

Dane teleadresowe biura projektu - Fundacja Inkubator, ul. ks. Tymienieckiego 22/24, 90-349 Łódź (teren Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej),

tel. (42) 636 34 69, 609 466 555

Całkowita wartość projektu: 490 918,05 PLN