Grafika / Sprawiedliwa transformacja w regionie bełchatowskim

"Jaka przyszłość nas czeka? Sprawiedliwa transformacja w regionie bełchatowskim". Weź udział w Obywatelskim Wysłuchaniu Publicznym!

 

Pracujesz lub mieszkasz w regionie bełchatowskim? Zastanawiasz się czy są dalsze perspektywy przed branżą energetyczną w Twoim regionie? Chcesz dobrej przyszłości dla swojej rodziny? Masz własny pomysł na zmiany? Weź udział w Obywatelskim Wysłuchaniu Publicznym na temat przyszłości Twojego regionu.

Link do rejestracji: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdNY7y5aQ6j3DwdFesgceokIyydqbHeiyFP2x1OswQI4IE1ig/viewform?fbclid=IwAR1ho9OQxip3UF9nFXfbRquH-bN27H5yF5JTC72SHNqFeEeAKQ8tJLKWGU4

Związek Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć i Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych w partnerstwie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Łódzkiego zapraszają mieszkanki i mieszkańców województwa łódzkiego, a szczególnie regionu bełchatowskiego, do udziału w Obywatelskim Wysłuchaniu Publicznym. Wysłuchanie odbędzie się online, 24 listopada 2022r., w godz. 10.00-15.00.

W czasie wysłuchania osoby uczestniczące mogą wyrazić swoje opinie na temat przyszłości regionu i przedstawić własne pomysły oraz propozycje. W wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej, którzy po przedstawieniu swojego stanowiska będą słuchać wyrażanych opinii. Aby wziąć udział w wysłuchaniu, należy się zarejestrować poprzez formularz zgłoszeniowy(https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdNY7y5aQ6j3DwdFesgceokIyydqbHeiyFP2x1OswQI4IE1ig/viewform?fbclid=IwAR1ho9OQxip3UF9nFXfbRquH-bN27H5yF5JTC72SHNqFeEeAKQ8tJLKWGU4) do dnia 22.11.2022r. do godz 10.00.

 

Państwa głos jest niezwykle ważny w tym przełomowym momencie zmian - aby transformacja służyła ludziom i środowisku naturalnemu.

 

Tak wyglądały nasze poprzednie wysłuchania publiczne. W lutym br. rozmawialiśmy o przyszłości Wielkopolski Wschodniej(https://www.youtube.com/watch?v=i0VGUBcBfTg), w czerwcu br. o sprawiedliwej transformacji na Śląsku(https://www.youtube.com/watch?v=pmzHelewt7k&list=UUMVZXn4EW4IjaK9-yNEVbbg&index=4).

 

Decydująca faza

Transformacja energetyczna w regionie bełchatowskim przyspiesza i wchodzi w decydującą fazę. Doprowadzi do zmiany kierunku rozwoju. Będzie to wyzwaniem, ale też szansą na otwarcie nowego, zielonego rozdziału w historii regionu. Elektrownia w Bełchatowie dostarcza ok. 20 proc. energii elektrycznej wykorzystywanej w Polsce, a kompleks jest jednym z największych pracodawców w całym Łódzkiem.

 

Najbliższy okres zadecyduje o przyszłości mieszkanek i mieszkańców regionu. Nie pozwólcie, aby ktoś rozstrzygał o niej za Was!

 

"Zagłębie Bełchatowskie" od dekad to jedno z kluczowych miejsc na gospodarczej mapie Polski. Kończące się pokłady węgla brunatnego zmuszają do refleksji na temat przyszłości regionu. Decyzje powinny zapadać już teraz. Potrzebna jest spójna wizja tego, w jakim kierunku rozwijać się "po węglu", w jakich branżach stworzyć nowe miejsca pracy, jak zapewnić mieszkańcom szansę na dobre życie. Chodzi o duży region, obejmujący 35 gmin, w tym wszystkie z powiatu bełchatowskiego. Niezwykle pilne jest również stworzenie całościowego programu gospodarczego zagospodarowania odkrywki i terenów poprzemysłowych. - "Nowy Bełchatów” to na dzisiaj bardzo realna wizja - mówi Maciej Kozakiewicz, Pełnomocnik Zarządu Województwa Łódzkiego ds. transformacji regionu bełchatowskiego.

W Wysłuchaniu można wziąć udział jako "Mówca”, wyrażając krótko swoją opinię lub jako "Widz”, biorąc udział bez zabierania głosu. Do przygotowania swojej wypowiedzi jako "Mówca”, można skorzystać z dokumentów strategicznych powstałych w regionie, ale nie jest to niezbędne. Można również przygotować swoje wystąpienie na bazie własnej wiedzy i doświadczenia. Dlatego zachęcamy wszystkich do udziału jako “Mówcy”.

 

Kształtujmy aktywnie swoją przyszłość!

 

Więcej o formule Wysłuchania: sprawiedliwa-transformacja.pl/o-wysluchaniach/
Rekomendujemy Państwu dokumenty, z którymi warto się zapoznać:


Kontakt dla mediów e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt dla uczestniczek/uczestników e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wysłuchania są częścią projektu “RegENERate:Mobilising Regions for Energetic Re-development and Transformative NECPs”, realizowanego przez Związek Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć i współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Life.

 

Więcej informacji na temat wydarzenia: http://sprawiedliwatransformacja.pl/