Plakat / Konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich

Trwają zapisy do ogólnopolskich konkursów dla Kół Gospodyń Wiejskich

 

W imieniu Ministerstwa Klimatu i Środowiska serdecznie zapraszamy Koła Gospodyń Wiejskich do udziału w konkursie "W moim domu nic się nie marnuje”, realizowanym w ramach kampanii "Nasz Klimat”.

Polega on na opisaniu ekopraktyki, czyli działania, wywierającego pozytywny wpływ na klimat, które warto wdrożyć w domu w celu oszczędzania wody, energii elektrycznej, niemarnowania żywności itp. Ekopraktyka powinna być użyteczna oraz łatwa w powszechnym zastosowaniu.

 

Konkurs rozpocznie się 20 czerwca. Zgłoszenia konkursowe będą przyjmowane do 22 lipca.

 

W zgłoszeniu powinny znaleźć się:

  • opis ekopraktyki,
  • wyjaśnienie na czym ona polega,
  • jakie daje rezultaty,
  • powody, dla których ekopraktyka została wdrożona.

 

Do konkursowej pracy można dodać maksymalnie dwa zdjęcia obrazujące ekopraktykę lub jej upowszechnienie. Tytuł laureatów uzyskają 3 najwyżej ocenione prace.

 

Zwycięskie zgłoszenia otrzymają atrakcyjne nagrody finansowe:

  • 1. miejsce – 9 500 zł,
  • 2. miejsce – 6 500 zł,
  • 3. miejsce – 3 000 zł,

 

Środki finansowe powinny zostać wykorzystane do promowania postaw proekologicznych wśród innych mieszkańców gmin, na terenie których działają nagrodzone Koła Gospodyń Wiejskich. Mogą zostać również przeznaczone na zakup przedmiotów i urządzeń, które pomogą członkom Kół wprowadzać zmiany korzystne dla środowiska.

Nagrodzone prace laureatów oraz wyróżnione zgłoszenia zostaną umieszczone w e-booku "Domowy Poradnik Ekonawyków", który zostanie opublikowany m.in. na stronie kampanii "Nasz Klimat” www.naszklimat.gov.pl.

Zapraszamy do udziału w konkursie. Ogłoszenie wyników odbędzie się do 10 sierpnia.

 

Szczegóły i regulamin konkursu dostępne na stronie: https://www.gov.pl/web/edukacja-ekologiczna/konkurs-dla-kol-gospodyn-wiejskich-w-moim-domu-nic-sie-nie-marnuje.

 

W razie pytań dotyczących Konkursu zachęcamy do kontaktu mailowego: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.