Grafika / Bezpłatne badania mammograficzne

Bezpłatne badania mammograficzne dla mieszkanek gminy w dniu 14 lutego 2023 roku (wtorek) w godzinach 9:00-17:00 przy budynku Urzędu Gminy Gomunice

 

Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet. Co roku u 12 tysięcy Polek diagnozuje się raka piersi. Badania profilaktyczne to najskuteczniejsza forma wykrycia stanów chorobowych we wczesnym stadium rozwoju, która pozwala podjąć skuteczną terapię i daje szansę powrotu do zdrowia. W naszych mammobusach przeciętnie jeden/dwa razy dziennie wykrywamy raka piersi.

MEDICA Sp. z o.o. Sp. K. realizuje świadczenia zdrowotne w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia w zakresie profilaktyki raka piersi. Program skierowany jest do kobiet w wieku od 50 do 69 roku życia (w roku 2023 roczniki od 1954 do 1973), które w ciągu ostatnich 2 lat nie korzystały z bezpłatnej mammografii. Kobietom spoza grupy refundowanej oferowane są badania odpłatne w kwocie 120 zł.

Badania są przeprowadzane z zachowaniem ścisłego reżimu sanitarnego zarówno ze strony personelu jaki i pacjentek (obowiązkowa maseczka).

 

Umów badanie:

telefon: 42 254 64 17

Więcej informacji na stronie: https://medica.org.pl