Grafika / ERA Travel, ERA Smaku … i jesteś na dobrej drodze

3 września wydarzy się wiele, co może stać się motywacją do zmian na drodze do życia, na jakim wszystkim nam zależy. Dlatego już dziś zaprośmy na to wydarzenie swoich znajomych, przyjaciół, rodzinę i wszystkich, dla których ważne jest, co jedzą i czym karmią swoje dzieci. I zgodnie z zasadą - zdrowie posiejesz, zdrowie zbierzesz, zostańmy na drodze z ERA Travel i ERA Smaku.

"Program „ERA Travel, ERA Smaku … i jesteś na dobrej drodze"

 • Rodzinny rajd rowerowy i piknik
  godz. 10.30- 12.00
  rodzinny rajd rowerowy do Podświerku
  start: parking przy Starostwie Powiatowym; meta: Punkt Edukacyjny Podświerk,
  zapisy http://rowerzysci.radomsko.pl/dobradroga
  (w rajdzie mogą także uczestniczyć osoby, które nie dokonały wcześniejszego zapisu)
 • godz. 12.00 – 16.00
  rodzinny piknik /Punkt Edukacyjny Podświerk/degustacja potraw od lokalnych rolników, producentów żywności oraz Kół Gospodyń Wiejskich; pokazy policyjne, strażackie oraz pogadanki z leśnikiem, sportowy trening; strzel-nica, pokaz samochodów zabytkowych; animacje dla dzieci, konkursy, zabawy z nagrodami (Fundator nagród Ontex)
 • Rodzinna Biesiada Mieszkańców Powiatu Radomszczańskiego/parking przy Starostwie Powiatowym w Radomsku,
  godzina. 16.30 – degustacja tradycyjnych potraw (radomszczańska zalewajka, tatarczuch, kugiel z Przedborza) oraz produktów od lokalnych rolników, producentów żywności oraz Kół Gospodyń Wiejskich; kiermasz produktów rolnych; stoisko profilaktyczne Szpitala Powiato-wego w Radomsku
  godz. 19.15-21.30 – zapowiedź i projekcja filmu „Ziarno świadomości”
  godz. 21.30 - autorskie spotkanie z reżyserem filmu „Ziarno świadomości”

Celem projektu ERA Smaku jest konsolidacja i promocja lokalnych producentów żywności, stowarzyszeń i kół gospodyń wiejskich, ale też ułatwienie konsumentom dostępu do zdrowej, produkowanej lokalnie żywności. Nazwa ERA SMAKU nawiązuje do prowadzonego przez Powiat Radomszczański od 2019 roku projektu ERA TRAVEL. Te dwie inicjatywy połączyło wspólne hasło „ … i jesteś na dobrej drodze” – na drodze do dobrego zdrowia jako głównego wyznacznika jakości życia, bez chorób cywilizacyjnych, mających swe źródło m. in. w nieodpowiedniej jakości żywności, jak i tych wiążących się z towarzyszącym nam na co dzień szybkim tempem życia i zaburzeniem proporcji pomiędzy pracą a wypoczynkiem.