Tradycyjnie osiem zespołów wzięło udział w kolejnym, XIII Turnieju Piłki Siatkowej z Okazji Dnia Kobiet. Zawodniczki drużyn GKS Kamieńsk, Libero Pajęczno, Turgor, UMLKS Radomsko, Afera, Emerytki, Jim Team i "naszych" Kadetek Gomunice postanowiły, że swoje święto rozpoczną od rzutów na parkiet, obijania rąk i wycierania strużek potu płynących po zaróżowionych wysiłkiem twarzach.

   Oficjalnego otwarcia imprezy dokonał Wójt Gminy Gomunice pan Paweł Olejniczak, składając jednocześnie wszystkim paniom życzenia z okazji ich święta. Zaraz potem każda z uczestniczek otrzymała pamiątkowy prezent. Dzięki uprzejmości firmy GOM Owczarek, w trakcie trwania zawodów, każda z uczestniczek mogła skosztować słodkiej przekąski.

   Przybyłe drużyny zostały rozlosowane do dwóch grup eliminacyjnych gdzie mecze rozegrano systemem "każdy z każdym". Następnie do półfinałów awansowały po dwie najlepsze ekipy. W jednym z nich Pajęczno uległo Turgorowi 0:2 a w drugim Afera pokonała Kamieńsk również 2:0. Mecze o I i III miejsce były super wyrównane i niemniej emocjonujące. Oba zakończyły się tie'breakiem.

Klasyfikacja końcowa:

  • I miejsce Afera
  • II miejsce Turgor
  • III miejsce Kamieńsk
  • IV miejsce Pajęczno


   I tak oto, po czterech latach zmagań (2016 -I miejsce, 2017-III, 2018 -III, 2019-II) w 2020r. korona wróciła na głowy Aferzystek. Tytuł Najsympatyczniejszej Zawodniczki przyznano (głosowały wszystkie drużyny) Annie Lis z zespołu Turgor. Wręczył ją osobiście fundator, Radny Rady Powiatu Radomszczańskiego, pan Fabian Zagórowicz.
Teraz czekamy aż pan wirus zakończy nieoczekiwaną wizytę bo w kolejce czekają kolejne imprezy sportowe.