Grafika / KRUS Jesienna oferta dla dzieci i młodzieży

KRUS po raz kolejny przygotowała dla młodych mieszkańców wsi jesienne propozycje, dzięki którym można będzie wykazać się znajomością zasad bhp w rolnictwie i jednocześnie zdobyć atrakcyjne nagrody rzeczowe.

 

Kurs e-learningowy dla dzieci

Z myślą o dzieciach urodzonych w latach 2008-2016, których przynajmniej jeden z rodziców podlega ubezpieczeniu w KRUS, Kasa przygotowała kurs e-learningowy "Bezpiecznie na wsi mamy - upadkom zapobiegamy”. Kurs w nowoczesnej formie przybliża zagrożenia wypadkowe w gospodarstwach rolnych, a także uczy prawidłowych zachowań podczas przebywania na terenie obejścia.
Wśród uczestników, którzy go ukończą i prześlą swoje zgłoszenia do Centrali KRUS, rozlosowanych zostanie 50 hulajnóg.

Szczegóły na stronie: www.krus.gov.pl a sam kurs jest dostępny pod adresem: prewencja.krus.gov.pl

Termin nadsyłania zgłoszeń (karty zgłoszenia i certyfikatu ukończenia kursu) na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pocztą tradycyjną mija 6 listopada 2022 roku.

 

Konkurs dla młodzieży

Dla młodzieży w wieku od 13 od 21 lat przygotowany został IV Ogólnopolski Konkurs dla Młodzieży "Moja Wizja Zero - Bezpieczeństwo, Zdrowie i Dobrostan Rodziny w Gospodarstwie Rolnym”.
Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadpodstawowych i studentów uczelni wyższych.
W tym roku Kasa zwraca szczególną uwagę na bezpieczeństwo pracy rolnika, ze szczególnym zwróceniem uwagi na funkcjonowanie rodziny w gospodarstwie rolnym w oparciu o trzy filary: bezpieczeństwo, zdrowie i dobrostan.

Pamiętajcie - wystarczy mieć oryginalny pomysł, nakręcić krótki (do 2 minut) film i wysłać do Centrali KRUS. Czekają bardzo atrakcyjne nagrody, a o szczegółach przeczytacie na stronie internetowej www.krus.gov.pl, w zakładce Moja Wizja Zero.
W konkursie dla młodzieży przewidziano atrakcyjne nagrody rzeczowe. Wartość nagród dla laureata konkursu wynosi ponad 12 tysięcy złotych (nagroda finansowa w wysokości ok. 4,5 tyś. zł od fundacji PGE i nagrody rzeczowe od współorganizatorów).

Termin nadsyłania zgłoszeń wraz z filmem mija 31 października 2022 roku.

 

 Plakat / KRUS Kurs e-learningowy dla dzieci

 

Plakat / KRUS Konkurs dla młodzieży