Grafika / Pomoc dla Ukrainy

Mieszkańcy Gminy Gomunice, wszyscy, dla których tragedia innych nie jest obojętna

Nasza Gmina, w porozumieniu z Przyjaciółmi naszej partnerskiej Gminy Kornyn, włącza się do akcji pomocy dla Ukrainy.


Ogłaszamy zbiórkę:

  • koców termicznych;
  • środków opatrunkowych, w tym przede wszystkim szerokich bandaży, gazików jałowych, opasek uciskowych, opatrunków elastycznych, rękawiczek;
  • koców, śpiworów, materacy;
  • środków czystości (m.in. mydła, żele, wilgotne chusteczki, chusteczki higieniczne, pampersy, podpaski);
  • a także najpotrzebniejszych środków żywnościowych, w szczególności dla dzieci: mleko dla niemowląt, jedzenie w słoiczkach dla małych dzieci, żywność błyskawiczna, soki, napoje, suche ciastka, batony energetyczne, konserwy, itp.


Potrzebne są również leki: coptopress, enap, loperamid, nifuroksazyd, pantoprazol, hidazepam pod język, metoklopramid – tabletki, cerukal (ampułki), papaweryna, dibazol, analgin/difenhydramina, deksalgina (ampułki), diklofenak (ampułki), azytromecyna, antybiotyki o szerokim spektrum działania, ciprofloksacyna, doksycykl. Niektóre z nich można zakupić bez recepty, ale może również są w Państwa domowych apteczkach nikomu z bliskich już nie potrzebne. Oczywiście leki muszą posiadać oryginalne opakowanie i datę przydatności do spożycia.
Dary można składać w najbliższy poniedziałek - 28.02.2022r. i wtorek 01.03.2022r. w godzinach od 7.00 do 8.00 oraz od 12.30 do 16.00 w sali gimnastycznej budynku Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Gomunicach wchodząc wejściem od ulicy Krasińskiego (od strony przedszkola) - informacja na świetlicy szkolnej, lub w godzinach od 8.00 do 15.30 wchodząc wejściem głównym przez sekretariat szkoły.


Wyznaczone dni nie oznaczają, że akcja ograniczy się tylko do nich, po prostu chcemy jak najszybciej dotrzeć z pomocą. W zależności od potrzeb i Państwa odpowiedzi zbiórka będzie kontynuowana w następnych dniach.


Wszystkim Darczyńcom z góry dziękujemy.