.: Gmina Gomunice :.

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Obchód przedspisowy NSP

Email Drukuj PDF

Dziś w całym kraju 1 marca 2011 roku rusza obchód przedspisowy wykonywany przez rachmistrzów spisowych w ramach przeprowadzanego Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań. Na terenie Gminy Gomunice będzie dokonywać prac spisowych 3 rachmistrzów.

Obchód przedspisowy będzie trwał od 1 marca do 17 marca br. Rachmistrzowie spisowi w ramach prac przygotowawczych do NSP będą dokładnie poznawać cały przydzielony im obszar podzielony na obwody spisowe. Ponadto będą weryfikować wykaz adresów zamieszkanych budynków przygotowanych wcześniej przez służby statystyki publicznej oraz urzędy gmin. Rachmistrz będzie się posługiwał mapą obwodu, na której zaznaczono budynki do weryfikacji - sprawdzi aktualność i poprawność adresów oraz dopisze adresy budynków istniejących, których brak jest w wykazie i na mapie, ewentualnie usunie nieistniejące budynki. Wykazy adresów budynków oraz mapa zastały zaimplementowane na przenośne urządzenia elektroniczne.

Wszyscy rachmistrzowie spisowi mają obowiązek przeprowadzenia obchodu przedspisowego. Spis zrealizują w obwodach, który został im przydzielony do weryfikacji, jednakże nie może być to jednak obwód, w którym rachmistrz zamieszkuje.

Do przeprowadzenia obchodu przedspisowego jak również wywiadów spisowych w terenie już podczas spisu właściwego upoważnia rachmistrza identyfikator zawierający jego zdjęcie, imię i nazwisko, pieczęć urzędu statystycznego oraz pieczątkę imienną i podpis dyrektora urzędu statystycznego, który wydał identyfikator.
Wywiady w terenie rachmistrzowie będą przeprowadzać od 8 kwietnia do 30 czerwca 2011 r.

Rachmistrzowie uczestnicząc w obchodzie przedspisowym nie mogą angażować się w prace i działania inne niż spisowe (np. roznoszenie ulotek reklamowych) wykorzystując w tym celu dla uwiarygodnienia identyfikator rachmistrza spisowego.


Gminne Biuro Spisowe w Gomunicach

ul. Armii Krajowej 30
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Poprawiony: wtorek, 01 marca 2011 14:37  

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020


Gminna Biblioteka Publiczna w Gomunicach realizuję projekt, pt. ,,Kraina wyobraźni’’ dofinansowany ze środków Łódzkiego Domu Kultury Instytucji Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego


Publiczne Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Gomunicach rozpoczęło realizację zadań związanych z utworzeniem pracowni ekologicznej i nauk przyrodniczych pod nazwą „Eko–Świat” w ramach zadania konkursowego „Moja wymarzona ekopracownia”.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi

Publiczne Gimnazjum w Gomunicach


LOKALS.pl

LOKALS.pl

.


Gmina Gomunice realizuje projekt "Organizacja cyklu spotkań historycznych oraz wmurowanie  tablicy pamiątkowej  z okazji 100-lecia  utworzenia Legionów Polskich na terenie gminy Gomunice"

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich
Europa inwestuje w obszary wiejskie  Projekt pn.: "Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi