.: Gmina Gomunice :.

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Potańcówka z pełnym brzuszkiem

Email Drukuj PDF

Noworoczna "Choinka" to organizowana przez Zespół Szkolno - Przedszkolny, Radę Rodziców, Urząd Gminy i Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji impreza od lat przyciągająca tłumy chętnych do pląsów, podskoków i wspólnej zabawy, młodych i młodszych Gomuniczan. Młodych bo ledwie nasto a w większości kilkulatków i młodszych bo niektórzy z "tancerzy" dopiero co zaczęli stawiać pierwsze kroki. Niewiele mniej liczna grupa rodziców i opiekunów rozbrykanej gawiedzi miała przygotowane miejsca wokół parkietu jak również przy stolikach smakowicie zaopatrzonej kawiarenki. O godzinie 16.00 dyrektor szkoły, pani Joanna Łyś powitała tych, którzy zdążyli już złapać pierwszą zadyszkę kręcąc piruety, ganiając własny cień tudzież froterując podłogę odprasowanymi na kant spodniami.

Pani dyrektor podziękowała rodzicom i nauczycielom za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu imprezy a także życzyła wszystkim wspaniałej zabawy. Na te słowa, w tajemniczej scenerii zimowego lasu, na sali tanecznej eksplodowała muzyka pompowana przez głośniki rękami etatowego wodzireja - pana Arkadiusza Frankowskiego. Wzorem operowego dyrygenta, który jedną batutą panuje nad strumieniem dźwięków płynących ze sceny, pan Arek, przy pomocy obu rąk i przełączonej na wyższe obroty krtani próbował wziąć w ryzy taneczny chaos kłębiący się przed nim w świetle kolorowych jupiterów. I często bliski był sukcesu gdy nagle niespodziewany strumień meteorów, przebranych za szkielety, wszelkiej maści superbohaterów, policjantów czy nawet (o zgrozo!) wróżki, raz po raz psuł misternie komponowany układ.
Beztroskie szaleństwo w tańcu, suto zaopatrzona kawiarenka Rady Rodziców, hojnie serwowane pączki, herbata i napoje na stoiskach szkolnych, gabinet kosmetyczny gdzie starsze koleżanki z wprawą nakładały na twarze i paznokcie kolorowe plamy, stworzyły wspaniały klimat szampańskiej zabawy. Dlatego też, gdy o godzinie 20 zabłysły światła kończące tę huczną fetę wielu miało jeszcze niedosyt i wyrażało ochotę na dalsze hulanki.
Tych wszystkich a także nowych gości zapraszamy za rok.

Poprawiony: środa, 17 stycznia 2018 08:48  

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020


Gminna Biblioteka Publiczna w Gomunicach realizuję projekt, pt. ,,Kraina wyobraźni’’ dofinansowany ze środków Łódzkiego Domu Kultury Instytucji Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego


Publiczne Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Gomunicach rozpoczęło realizację zadań związanych z utworzeniem pracowni ekologicznej i nauk przyrodniczych pod nazwą „Eko–Świat” w ramach zadania konkursowego „Moja wymarzona ekopracownia”.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi

Publiczne Gimnazjum w Gomunicach


LOKALS.pl

LOKALS.pl

.


Gmina Gomunice realizuje projekt "Organizacja cyklu spotkań historycznych oraz wmurowanie  tablicy pamiątkowej  z okazji 100-lecia  utworzenia Legionów Polskich na terenie gminy Gomunice"

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich
Europa inwestuje w obszary wiejskie  Projekt pn.: "Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi