.: Gmina Gomunice :.

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Złote derby

Email Drukuj

Końcówka ligowych rozgrywek piłki nożnej to w kalendarzu sportowych imprez Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji odpowiedni moment dla sprawdzenia kondycji piłkarskiej panów w wieku ... powiedzmy dojrzałym. Takim testom poddało się siedem drużyn na XI Turnieju Piłki Nożnej Oldbojów o Puchar Wójta Gminy Gomunice. Kietlin, ZIB-BERNAT Miedźno, Oldboy Radomsko, Kamieńsk, Kłomnice i reprezentujące naszą gminę Ruch Chrzanowice oraz Oldboy Gomunice skrzyżowali swe nogi w walce o uznanie kibiców i medalowe trofea, z jakimi mieli nadzieję wrócić do domów na odgrzewane drugie danie.

Rozgrywki grupowe wyłoniły czterech półfinalistów. W pierwszej potyczce Gomunice pokonały Radomsko 1:0 a w drugim meczu Chrzanowice awansowały do finału wygrywając z ekipą z Miedźna 2:1. Po raz pierwszy w jedenastoletniej historii tych rozgrywek w finale spotkały się obie nasze drużyny. Mimo obaw niektórych kibiców zawodnicy obu ekip grali fair choć nikt nie miał zamiaru cofać nogi. Jednego gola więcej strzelili Gomuniczanie i to oni właśnie, po rocznej przerwie odzyskali tytuł mistrza.
Klasyfikacja końcowa:
I   miejsce Oldboy Gomunice
II  miejsce Ruch Chrzanowice
III miejsce Oldboy Radomsko
IV miejsce ZIB-BERNAT Miedźno
Medale i dyplomy w imieniu Wójta Gminy wręczyła Radna Rady Gminy p. Agata Tazbir.
Kibiców i sympatyków piłki nożnej zapraszamy już teraz na Lokalny (sami swoi) Turniej Podwórkowych Piątek Piłkarskich w dniu 17 grudnia.

Poprawiony: wtorek, 21 listopada 2017 10:05  

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020


Gminna Biblioteka Publiczna w Gomunicach realizuję projekt, pt. ,,Kraina wyobraźni’’ dofinansowany ze środków Łódzkiego Domu Kultury Instytucji Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego


Publiczne Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Gomunicach rozpoczęło realizację zadań związanych z utworzeniem pracowni ekologicznej i nauk przyrodniczych pod nazwą „Eko–Świat” w ramach zadania konkursowego „Moja wymarzona ekopracownia”.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi

Publiczne Gimnazjum w Gomunicach


LOKALS.pl

LOKALS.pl

.


Gmina Gomunice realizuje projekt "Organizacja cyklu spotkań historycznych oraz wmurowanie  tablicy pamiątkowej  z okazji 100-lecia  utworzenia Legionów Polskich na terenie gminy Gomunice"

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich
Europa inwestuje w obszary wiejskie  Projekt pn.: "Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi