.: Gmina Gomunice :.

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Nawałnica "korków"

Email Drukuj

Kolejny raz piłkarze - amatorzy rywalizowali o tytuł najlepszej drużyny futbolowej w gronie zawodników, którzy nie są zrzeszeni w klubach piłkarskich. Mimo, że inauguracja V Turnieju Piłki Nożnej Amatorów odbyła się w aurze siąpiącego niestrudzenie deszczu, na zawodach pojawiła się rekordowa ilość - pięciu - amatorskich drużyn z terenu gminy Gomunice. Słostowice, Wczorajsi, Perlage, CEFOL Wojciechów i Gomunice zawzięcie napowietrzali murawę wraz z jedyną zaproszoną drużyną o nazwie Kamieńsk.

Jednak z plotek, które krążyły między przybyłymi na turniej zawodnikami, można było wywnioskować, że w samej drużynie z Kamieńska znaleźli się zaproszeni skądś gracze i to niekoniecznie amatorzy ... Jednak sama impreza przebiegała bez dąsów i oskarżeń.
Dwie grupy eliminacyjne, po trzy drużyny w każdej, rozegrały swe mecze na dwóch boiskach. Walka o każde podanie i każdy skrawek placu gry była niezwykle zażarta co w połączeniu z cierpliwie padającym deszczem powodowało, że piłkarze jeździli plecami po trawie jak dzieci na zjeżdżalniach słonecznego aquaparku
Mecze półfinałowe wyłoniły finalistów i tych, którzy mieli zawalczyć o ostatni komplet medali. I brąz właśnie zdobyła najmłodsza wiekiem drużyna Wczorajszych pokonując CEFOL 2:1 a w meczu o pierwsze miejsce, udanie rozpoczynająca swe występy w tej imprezie, drużyna Słostowic uległa gościom zza miedzy 0:2.
Wyniki klasyfikacji:
I   miejsce Kamieńsk
II  miejsce Słostowice
III miejsce Wczorajsi
IV miejsce CEFOL
Tytuł Zawodnika Turnieju czyli MVP przyznano Bartkowi Tkaczowi z ekipy Wczorajszych.

Poprawiony: czwartek, 06 lipca 2017 13:20  

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020


Gminna Biblioteka Publiczna w Gomunicach realizuję projekt, pt. ,,Kraina wyobraźni’’ dofinansowany ze środków Łódzkiego Domu Kultury Instytucji Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego


Publiczne Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Gomunicach rozpoczęło realizację zadań związanych z utworzeniem pracowni ekologicznej i nauk przyrodniczych pod nazwą „Eko–Świat” w ramach zadania konkursowego „Moja wymarzona ekopracownia”.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi

Publiczne Gimnazjum w Gomunicach


LOKALS.pl

LOKALS.pl

.


Gmina Gomunice realizuje projekt "Organizacja cyklu spotkań historycznych oraz wmurowanie  tablicy pamiątkowej  z okazji 100-lecia  utworzenia Legionów Polskich na terenie gminy Gomunice"

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich
Europa inwestuje w obszary wiejskie  Projekt pn.: "Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi