.: Gmina Gomunice :.

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Dzieci biegły dla dzieci

Email Drukuj

Czy wszystkie dzieci mogą chodzić do szkoły? Dlaczego niektóre z nich nie mają dostępu do czystej wody? Jak można pomóc mieszkańcom rejonów objętych konfliktem? ... To już kolejny raz, kiedy nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Gomunicach podjęli współpracę z Polską Akcją Humanitarną, tym razem pod nazwą I Bieg Charytatywny "Dzieci z Gomunic - Dzieciom z Afryki".

Projekt obejmował kilka zasadniczych działań, m.in.;
- prezentację multimedialną o ubogich zasobach wody w Afryce przygotowaną przez uczniów,
- Dzień Ziemi poświęcony tematyce i problemom dzieci z Sudanu,
- sprzedaż opasek na rękę i opasek odblaskowych,
- przygotowanie happeningu z transparentami ilustrującymi trudy życia w tamtym rejonie świata,
- wykorzystanie na lekcjach przyrody filmów opracowanych przez PAH,
- rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pod nazwą "Moi mali przyjaciele z Afryki" dla klas I - III,
- bieg charytatywny,
W ramach akcji przedszkolaki oraz uczniowie wzięli udział w biegu, który odbył się na stadionie sportowym w Gomunicach. W ten sposób przyczynili się do finansowego wsparcia budowy studni w Sudanie. Zebrana kwota 505 zł zasili konto Polskiej Akcji Humanitarnej.
Ponad dwie i pól setki dzieciaków, każde w swojej kategorii wiekowej (od 4 do 13 lat) z podziałem na biegi dziewcząt i chłopców, zmierzyło swe siły na zielonym dywanie gomunickiego stadionu. Krzyków i śmiechu było co niemiara bo oprócz radości z samej rywalizacji każdy z uczestników otrzymał na linii mety słodki poczęstunek. Poza tym dzieci z przedszkola dostały również pamiątkowe dyplomy a najszybsi biegacze w każdej, szkolnej kategorii wiekowej obdarowani zostali drobnymi upominkami. Dziękujemy uczestnikom za wysiłek i radość a rodzicom za finansowe wsparcie i wrażliwość na potrzeby innych. Dziękujemy również dziewczętom z klas piątych za ciekawe pokazy taneczne wplecione w obraz całej imprezy.
Podjęte działania miały na celu przybliżenie problemów z jakimi borykają się ludzie w krajach dotkniętych kryzysami humanitarnymi i zaangażowanie się w niesienie mądrej pomocy.

Poprawiony: poniedziałek, 19 czerwca 2017 07:10  

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020


Gminna Biblioteka Publiczna w Gomunicach realizuję projekt, pt. ,,Kraina wyobraźni’’ dofinansowany ze środków Łódzkiego Domu Kultury Instytucji Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego


Publiczne Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Gomunicach rozpoczęło realizację zadań związanych z utworzeniem pracowni ekologicznej i nauk przyrodniczych pod nazwą „Eko–Świat” w ramach zadania konkursowego „Moja wymarzona ekopracownia”.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi

Publiczne Gimnazjum w Gomunicach


LOKALS.pl

LOKALS.pl

.


Gmina Gomunice realizuje projekt "Organizacja cyklu spotkań historycznych oraz wmurowanie  tablicy pamiątkowej  z okazji 100-lecia  utworzenia Legionów Polskich na terenie gminy Gomunice"

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich
Europa inwestuje w obszary wiejskie  Projekt pn.: "Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi