.: Gmina Gomunice :.

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Energii im nie brakło

Email Drukuj

W Międzygminnym Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Gomunice wzięło udział pięć drużyn reprezentujących gminy: Ręczno, Sulejów, Lgota Wielka, Łęki Szlacheckie oraz Gomunice. Jedna ekipa z przyczyn ... nieznanych nie zgłosiła się w dniu zawodów. Mimo sobotnich niedoborów energetycznych, turniej ruszył pełną parą zaraz po oficjalnym otwarciu przez wójta naszej gminy pana Pawła Olejniczaka. Zawody rozegrano systemem ligowym, po dwa sety w meczu, dlatego każda ekipa bardzo sumiennie zbierała swoje punkciki już od pierwszego gwizdka sędziów.

Gospodarz Gomunic oraz Wójt Gminy Lgota Wielka dopingowali swoich z trybun. Natomiast Wójt Gminy Ręczno, przywdziewając sportowy uniform, osobiście wspomagał siłę uderzeniową własnej drużyny. Po pewnym czasie, na hali, w roli kibiców, pojawili się także wójtowie gmin Sulejów i Łęki Szlacheckie. Czarnym koniem (nomen omen czarne stroje) okazała się być drużyna z Lgoty. Wygrali wszystkie sety. Najwięcej emocji, a było to też najlepsze spotkanie turnieju, wzbudził ostatni mecz. Gomuniczanie próbowali poskromić właśnie owe czarne koszulki. Gdyby wygrali choć seta byłoby drugie miejsce. Przegrana obu setów różnicą nie większą niż 6 punktów dawała naszym miejsce trzecie. A jeśli ... to spadają poza podium. Przegrali 23:25; 21:25.

Klasyfikacja końcowa:
I    miejsce Lgota Wielka
II  Sulejów
III Gomunice
IV Łęki Szlacheckie
V  Ręczno
To już drugi taki, integrujący środowiska sportowe gmin, turniej siatkarski. Pierwszy odbył się w gminie Łęki Szlacheckie. Miejsce następnego, zapowiedzianego przez przybyłych gości, jeszcze nie jest znane. Ale już są chętni do jego organizacji. Myślę, że nasza ekipa również się wybierze. Na wyjazdach błyszczą - w tamtym roku przywieźli przecież złoto.

Poprawiony: wtorek, 25 kwietnia 2017 09:46  

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020


Gminna Biblioteka Publiczna w Gomunicach realizuję projekt, pt. ,,Kraina wyobraźni’’ dofinansowany ze środków Łódzkiego Domu Kultury Instytucji Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego


Publiczne Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Gomunicach rozpoczęło realizację zadań związanych z utworzeniem pracowni ekologicznej i nauk przyrodniczych pod nazwą „Eko–Świat” w ramach zadania konkursowego „Moja wymarzona ekopracownia”.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi

Publiczne Gimnazjum w Gomunicach


LOKALS.pl

LOKALS.pl

.


Gmina Gomunice realizuje projekt "Organizacja cyklu spotkań historycznych oraz wmurowanie  tablicy pamiątkowej  z okazji 100-lecia  utworzenia Legionów Polskich na terenie gminy Gomunice"

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich
Europa inwestuje w obszary wiejskie  Projekt pn.: "Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi