.: Gmina Gomunice :.

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Cztery oczka w górę

Email Drukuj

X Turniej Halowej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych o Puchar Przewodniczącej Komisji Oświaty, Spraw Społecznych i Ochrony Zdrowia sprawił, że piątkowy pobyt w szkole był dla wielu młodych Gomuniczan okazją do hałaśliwej zabawy w kibiców piłkarskich. Sześć drużyn stanęło do walki o tradycyjne trofeum, po które corocznie sięgają kolejne pokolenia przyszłych gwiazd zielonej murawy. Gomunice I, Gomunice II, Chrzanowice, Dobryszyce, Lgota Wielka i Kamieńsk zostały przywitane przez Przewodniczącą Komisji, panią Edytę Szadkowską – Sikorską a wice dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego, pani Izabela Świątkowska życząc wszystkim gry fair play, zaprosiła na słodki poczęstunek przy kubku herbaty.

Zawody rozegrano systemem grupowym. W grupie A znalazły się zespoły: Gomunice I, Kamieńsk i Dobryszyce a w grupie B Gomunice II, Chrzanowice i Lgota Wielka. Już od pierwszego gwizdka sędziego zawodnicy drużyny Gomunic I wykazywali się dużymi umiejętnościami technicznymi oraz dojrzałą organizacją gry pod względem taktycznym. Dało to wiele powodów do radości dla licznie zgromadzonych kibiców. Pozostałe drużyny zaprezentowały grę na wyrównanym poziomie. Miłą niespodzianką dla fanów naszych drużyn był awans ekipy Gomunic II do fazy półfinałów. Tutaj jednak „młodsi” ulegli ekipie „starszych” kolegów z pierwszej reprezentacji. W drugim meczu tego etapu Kamieńsk pokonał Chrzanowice. W meczu o V miejsce Lgota strzelając dwie bramki pokonała Dobryszyce 2:1. W meczu o trzecie miejsce Chrzanowice uległy Gomunicom II 1:2 a w finale Gomunice I potwierdziły swą moc, strzelając celnie do bramki Kamieńska dwa razy, nie tracąc przy tym żadnej bramki.

Klasyfikacja końcowa:
I   miejsce Gomunice I,
II  miejsce Kamieńsk,
III miejsce Gomunice II,
IV miejsce Chrzanowice.
Po ubiegłorocznym piątym miejscu jednej, reprezentującej naszą szkołę drużyny, teraz dwie na podium... Siła nas, mości panie Smile Tytuł Najlepszego Bramkarza Turnieju zdobył Mateusz Krupa z zespołu Kamieńska a statuetkę MVP, z rąk Przewodniczącej, otrzymał Ernest Kurzawa z teamu Gomunic I.

Poprawiony: wtorek, 11 kwietnia 2017 10:51  

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020


Gminna Biblioteka Publiczna w Gomunicach realizuję projekt, pt. ,,Kraina wyobraźni’’ dofinansowany ze środków Łódzkiego Domu Kultury Instytucji Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego


Publiczne Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Gomunicach rozpoczęło realizację zadań związanych z utworzeniem pracowni ekologicznej i nauk przyrodniczych pod nazwą „Eko–Świat” w ramach zadania konkursowego „Moja wymarzona ekopracownia”.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi

Publiczne Gimnazjum w Gomunicach


LOKALS.pl

LOKALS.pl

.


Gmina Gomunice realizuje projekt "Organizacja cyklu spotkań historycznych oraz wmurowanie  tablicy pamiątkowej  z okazji 100-lecia  utworzenia Legionów Polskich na terenie gminy Gomunice"

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich
Europa inwestuje w obszary wiejskie  Projekt pn.: "Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi