.: Gmina Gomunice :.

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Na dwoje babka wróżyła

Email Drukuj

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gomunicach obchodzi w tym roku 10-cio lecie swojego istnienia. Z tego powodu większość imprez sportowych, organizowanych przez GOSiR ma lekko jubileuszowy posmak. Podobnie było w minioną niedzielę, kiedy na hali sportowej spotkało się osiem drużyn by walczyć o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Gomunice w X Turnieju Piłki Siatkowej Oldbojów. Ceremonii otwarcia dokonał v.ce Przewodniczący Rady pan Marek Tazbir a z wzajemnego powitania sportowymi okrzykami skorzystali zawodnicy z drużyn: Gomunice, Amator, Dobryszyce, Kamieńsk, Przyjaciele, Szydłowiec, Lgota, 40%.

Rozlosowano dwie grupy eliminacyjne. Poziom gry w tej fazie rozgrywek był, powiedzmy, bardziej towarzyski. Na parkiecie stanęli obok siebie zawodnicy, którzy dopiero za kilka lat będą mogli zaśpiewać "Czterdzieści lat minęło" jak również ci, którzy swoje lata mogli by przymierzyć do wieku inżyniera Karwowskiego z serialu "... dwadzieścia lat później". Zdarzało się czasami, że męski temperament, nawet w czasie gry w siatkówkę, rozbudzał momentami nadmierne emocje ale były to sytuacje sporadyczne i dodały tylko kolorytu tej bardzo towarzyskiej imprezie. Z dużą sympatią ze strony boiskowych przeciwników spotkała się obecność i gra pani Uli Lis w zespole gospodarzy, jedynej kobiety-zawodniczki w turnieju. I z pewnością jej pełna poświęcenia, dobra gra to niemały wkład w awans drużyny Gomunic do fazy półfinałów. Na tym etapie ulegliśmy jednak drużynie z Szydłowca a Lgota została pokonana przez Kamieńsk. W meczu o III miejsce Gomunice uległy Lgocie po tie breaku 1:2. Jeszcze bardziej zacięty i wyrównany był pojedynek finałowy. Spotkały się drużyny, które od kilku edycji żonglują między sobą pierwszym i drugim miejscem. Każdy set kończył się grą na przewagi by w tie breaku te dwa punkty więcej zdobyła zwycięska drużyna.

Klasyfikacja końcowa:
I   miejsce Szydłowiec
II  miejsce Kamieńsk
III miejsce Lgota
IV miejsce Gomunice
W tym roku czeka nas jeszcze jedno siatkarskie święto - Turniej Gmin w Piłkę Siatkową, na który zapraszamy kibiców 22 kwietnia.

Poprawiony: poniedziałek, 03 kwietnia 2017 10:32  

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020


Gminna Biblioteka Publiczna w Gomunicach realizuję projekt, pt. ,,Kraina wyobraźni’’ dofinansowany ze środków Łódzkiego Domu Kultury Instytucji Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego


Publiczne Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Gomunicach rozpoczęło realizację zadań związanych z utworzeniem pracowni ekologicznej i nauk przyrodniczych pod nazwą „Eko–Świat” w ramach zadania konkursowego „Moja wymarzona ekopracownia”.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi

Publiczne Gimnazjum w Gomunicach


LOKALS.pl

LOKALS.pl

.


Gmina Gomunice realizuje projekt "Organizacja cyklu spotkań historycznych oraz wmurowanie  tablicy pamiątkowej  z okazji 100-lecia  utworzenia Legionów Polskich na terenie gminy Gomunice"

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich
Europa inwestuje w obszary wiejskie  Projekt pn.: "Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi