.: Gmina Gomunice :.

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Nie dotykać !

Email Drukuj

Już po raz dziesiąty, amatorzy i zawodowcy piłki nożnej z naszej gminy, rywalizowali o tytuł Mistrza w Lokalnym Turnieju Podwórkowych Piątek Piłkarskich. Osiem drużyn rozpoczęło w minioną niedzielę boiskowe przepychanki o puchar, medale i uznanie w oczach kibiców, tudzież rywali. Wszystkich powitał Wójt Gminy, pan Paweł Olejniczak, a potem już siedem z nich: Ruch Chrzanowice, Wiejscy Wojownicy, Nafciarze, Może Wygramy, Danonki, Cefol i Niedźwiadki rozpoczęło próby detronizacji wielokrotnych zwycięzców tych rozgrywek, ekipy Nietykalnych.

 

Zaskoczył nieco brak drużyny Oldbojów Gomunice, która przed miesiącem wygrała, rozgrywany co roku, turniej oldbojów, jak i drużyny Wafelków - najgroźniejszych rywali Nietykalnych.
Mecze rozegrano w dwóch grupach eliminacyjnych systemem "każdy z każdym" a następnie rozegrano półfinały, mecz o III miejsce i finał. Z perspektywy przebiegu całego turnieju można by było powiedzieć, że poziom był wyrównany ... Gdyby nie dyspozycja Nietykalnych właśnie. Strzelając w pięciu meczach grubo ponad 20 bramek i tracąc przy tym tylko jedną nie pozwalali swoim przeciwnikom na chwile oddechu. Każdy, choćby najmniejszy błąd rywali kończyli szybka akcją i strzałem na bramkę. A najbardziej pod tym względem "ucierpiała" drużyna "Może Wygramy", która w półfinale "ośmieliła" się strzelić im tę jedyną bramkę. Końcowy wynik 9:1.
Złoto i puchar dla Nietykalnych, srebro - Danonki, Brąz - Ruch Chrzanowice a miejsce Czwarte Może Wygramy.
Tytuł Króla Strzelców przyznano Damianowi Mokrzyńskiemu z ekipy Nietykalnych a miano Najlepszego Bramkarza przyznano Dominikowi Mikulcowi z drużyny Ruchu Chrzanowice.
Nagrody wręczała sympatyczna uczennica naszego gimnazjum - Daria Rudzka.

Poprawiony: środa, 21 grudnia 2016 14:02  

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020


Gminna Biblioteka Publiczna w Gomunicach realizuję projekt, pt. ,,Kraina wyobraźni’’ dofinansowany ze środków Łódzkiego Domu Kultury Instytucji Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego


Publiczne Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Gomunicach rozpoczęło realizację zadań związanych z utworzeniem pracowni ekologicznej i nauk przyrodniczych pod nazwą „Eko–Świat” w ramach zadania konkursowego „Moja wymarzona ekopracownia”.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi

Publiczne Gimnazjum w Gomunicach


LOKALS.pl

LOKALS.pl

.


Gmina Gomunice realizuje projekt "Organizacja cyklu spotkań historycznych oraz wmurowanie  tablicy pamiątkowej  z okazji 100-lecia  utworzenia Legionów Polskich na terenie gminy Gomunice"

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich
Europa inwestuje w obszary wiejskie  Projekt pn.: "Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi