.: Gmina Gomunice :.

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Nagród było bez liku.

Email Drukuj

Reprezentacje Szkół Podstawowych z Kodręba, Dobryszyc, Kamieńska i Chrzanowic gościły w sobotę, 28 marca 2015r. na hali sportowej GOSiR w Gomunicach. Zaproszeni goście i dwie drużyny reprezentujące Szkołę Podstawową w Gomunicach, uczestniczyli w VIII Świątecznym Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Przewodniczącej Komisji Oświaty, Zdrowia, Kultury, Sportu i Spraw Socjalnych.

Przybyłych na tę coroczną imprezę sportową zawodników, trenerów i kibiców przywitał Wójt Gminy Gomunice pan Paweł Olejniczak. Gościem Honorowym Turnieju był pan Jacek Krzynówek - wielokrotny reprezentant Polski. Pan Jacek zgodził się "gwizdnąć" kilka spotkań co w oczach młodych piłkarzy znacząco podniosło ich rangę. Swą pomoc w przeprowadzeniu zawodów zaofiarowały Radne Rady Gminy panie Wioletta Perczyńska i Sylwia Janowska-Kopcik a także Dyrekcja Zespołu Szkół - panie Joanna Łyś i Dorota Pałyszka. Pomoc była konieczna ponieważ wszyscy zawodnicy mieli zapewniony ciepły posiłek i gorącą herbatę. Tutaj należą się również słowa podziękowania dla firmy GOM Owczarek, która nieodpłatnie przekazała odpowiednią ilość zapiekanek.  Oficjalnego otwarcia dokonała Przewodnicząca Komisji pani Edyta Szadkowska - Sikorska. Dwie ekipy ze szkoły w Gomunicach to: uczniowie klas szóstych pod nazwą Gomunice I oraz chłopcy z klas czwartych rozstawieni jako Gomunice II. Turniej przeprowadzono systemem grupowym gdzie w grupie pierwszej znalazły się: Gomunice I, Kodrąb i Chrzanowice a w grupie drugiej Gomunice II, Dobryszyce i Kamieńsk. Wyniki z meczy grupowych świadczyły o różnym stopniu zaawansowania poszczególnych drużyn w piłkarskim fachu. 6:0, 6:1, 4:0,3:0 w dwunastominutowych spotkaniach to przykłady różnic jakie istniały między poszczególnymi drużynami. Ale już kolejny etap eliminacji to bardziej wyrównane spotkania. W meczu o V miejsce Gomunice II pokonały Chrzanowice 4:2 a półfinał  Kodręba i Kamieńska sprezentował nam nawet rozstrzygnięcie w rzutach karnych. Mecz o III miejsce to zwycięstwo zawodników z Kodręba 1:0 nad uczniami z Dobryszyc. Natomiast wynik finału 6:2 nie oddaje w pełni obrazu gry jaki obserwowali kibice. Po przepisowym czasie gry na tablicy wyników widniały cyfry 2:2. Natomiast w dogrywce chłopakom z Kamieńska jakaś nieznana siła odebrała ... wolę walki? sportowego farta? W każdym razie mecz zakończył się dość wysokim zwycięstwem gospodarzy. Końcowa tabela:
I   miejsce Gomunice I
II  miejsce Kamieńsk
III miejsce Kodrąb
IV miejsce Dobryszyce
V  miejsce Gomunice II
VI miejsce Chrzanowice
Ceremoniał dekoracji był wyjątkowo uroczysty. Wielość nagród sprawiła, że przeważająca część zawodników wróciła do domu z cennymi pamiątkami. Puchar, medale za pierwsze trzy miejsca oraz ilość nagród indywidualnych to sympatyczne zakończenie całego dnia boiskowych zmagań. Dyrektor Szkoły przygotowała nagrody dla Zawodnika Fair Play - Wiktor Nurkowski z Chrzanowic oraz dla Najsympatyczniejszego Zawodnika Turmieju - Oskar Kozak z Gomunic II. Pani Edyta Sikorska ufundowała nagrody dla zawodników, którzy zdobyli tytuł Króla Strzelców - Artur Klekociński z Kamieńska i Łukasz Konopka z Gomunic I.  MVP Turnieju został Ernest Kurzawa z Gomunic II a tytuł Najlepszego Bramkarza uzyskał Mikołaj Bonio z Dobryszyc. Markową piłkę dla drużyny z czwartego, chyba najbardziej pechowego miejsca, na otarcie łez, ufundowała pani Sylwia Kopcik. Nagrody wszystkim laureatom wręczali: Jacek Krzynówek, Sekretarz Gminy pan Grzegorz Wierzbicki, Przewodnicząca Komisji Oświaty wraz z koleżankami z rady a także dyrekcje szkoły.

Poprawiony: wtorek, 31 marca 2015 14:10  

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020


Gminna Biblioteka Publiczna w Gomunicach realizuję projekt, pt. ,,Kraina wyobraźni’’ dofinansowany ze środków Łódzkiego Domu Kultury Instytucji Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego


Publiczne Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Gomunicach rozpoczęło realizację zadań związanych z utworzeniem pracowni ekologicznej i nauk przyrodniczych pod nazwą „Eko–Świat” w ramach zadania konkursowego „Moja wymarzona ekopracownia”.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi

Publiczne Gimnazjum w Gomunicach


LOKALS.pl

LOKALS.pl

.


Gmina Gomunice realizuje projekt "Organizacja cyklu spotkań historycznych oraz wmurowanie  tablicy pamiątkowej  z okazji 100-lecia  utworzenia Legionów Polskich na terenie gminy Gomunice"

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich
Europa inwestuje w obszary wiejskie  Projekt pn.: "Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi