.: Gmina Gomunice :.

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona główna Informator Lokalny Sport i rekreacja Aktualności Każdy chciał, nie każdemu się udało.

Każdy chciał, nie każdemu się udało.

Email Drukuj

Kolejna odsłona popularnej zabawy pod nazwą Miting Lekkoatletyczny, jak zwykle przywiodła na parkiet hali sportowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gomunicach liczną grupę pasjonatów sportowych zmagań i emocji. Wiosenny etap tej cyklicznej imprezy przypadł właśnie na 21 marca, w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. A przecież nie tylko kalendarz bo również i aura zaznaczyła wyraźnie w tym dniu, że wiosna już zawitała na nasze podwórka. W pogodnych nastrojach i ze słonecznym uśmiechem, niemal sześćdziesiątka uczniów klas I - III szkół podstawowych z terenu naszej gminy podjęła walkę o tytuły, podziw i naręcza upragnionych medali.

Wszystkich przybyłych przywitał Wójt Gminy Gomunice pan Paweł Olejniczak. Otwierając zawody życzył przede wszystkim dobrej zabawy a także sukcesów na miarę możliwości. Pani Joanna Łyś - Dyrektor Zespołu Szkół, przyłączając się do życzeń swego przedmówcy, wyraziła również swą radość z tak dużej frekwencji nie tylko swoich podopiecznych ze szkoły ale też rodziców, ściganych pewnie przez świąteczne porządki.
Harmonogram konkurencji był podobny jak na poprzednich mitingach. Najpierw eliminacje w sprincie, biegu z przeszkodami, a potem kilka stacji, gdzie zapisani do poszczególnych konkurencji zawodnicy sprawdzali swoje siły w skoku wzwyż, w dal, rzucie piłeczką, pchnięciu kulą i na koniec zawodów w biegu długim. Każdy ze sportowców,startując w jakiejś konkurencji, oczami wyobraźni widział już zdobiący jego pierś metalowy krążek na biało-czerwonej wstążeczce. Niestety, spora ilość kandydatów na każdy z medali nie pozwoliła wszystkim cieszyć się z takiej zdobyczy ale słodkie prezenty ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z pewnością osuszyły większość łez żalu na twarzach małych olimpijczyków. Poza tym każdy wracał do domu z dyplomem potwierdzającym jego uczestnictwo w tak prestiżowych zawodach.
Podsumowując turniej pani dyrektor Joanna Łyś podziękowała nauczycielom obu placówek, z Gomunic i Chrzanowic, za przybycie, opiekę nad dziećmi i pomoc w przeprowadzeniu imprezy. Kolejny punkt to ceremonia dekorowania zwycięzców. Gospodarz naszej gminy, pan Paweł Olejniczak, pani dyrektor i pani Joanna Kopcik z Chrzanowic przy akompaniamencie oklasków i błysku fleszy uhonorowali mistrzów należnymi im nagrodami. A zdobyli je:
Bieg 30 metrów dziewczęta: I - Zuzanna Marszalik, II - Martyna Wójcik, III - Ewa Borowiecka
Bieg 30 metrów chłopcy: I - Hubert Zawisza, II - Mikołaj Ciesielski, III - Karol Skulimowski
Bieg długi dziewczęta: I - Zuzanna Marszalik, II - Martyna Wójcik, III - Ewa Borowiecka
Bieg długi chłopcy: I - Mikołaj Ciesielski, II - Wiktor Kuliberda, III - Hubert Zawisza
Pchnięcie piłką dziewczęta: I - Magda Włodarczyk, II - Dominika Drozdek, III - Martyna Wójcik
Pchnięcie piłką chłopcy: I - Łukasz Pawlikowski, II - Hubert Trzebiński, III - Adam Łuczak
Rzut Piłeczką dziewczęta: I - Aleksandra Lis, II - Zuzanna Skóra, III - Zuzanna Głowacka
Rzut piłeczką chłopcy: I - Hubert Zawisza, II - Damian Wojdowicz, III - Karol Skulimowski
Skok w dal dziewczęta: I - Zuzanna Marszalik, II - Ewa Borowiecka, III - Aleksandra Lis
Skok w dal chłopcy: I - Hubert Zawisza, II - Wiktor Kuliberda, III - Jakub Szulc
Tor przeszkód dziewczęta: I - Zuzanna Marszalik, II - Wiktoria Więcek, III - Zuzanna Mularczyk
Tor Przeszkód chłopcy: I - Mikołaj Ciesielski, II - Sebastian Szymczyk, III - Dawid Kopcik
Skok wzwyż dziewczęta: I - Martyna Wójcik, II - Martyna Witkowska, III - Magda Włodarczyk
Skok wzwyż chłopcy: I - Karol Skulimowski, II - Wiktor Łączny, III - Mikołaj Cisielski
Jesienią kolejny miting - już teraz zapraszamy obecne klasy "0" - trenujcie.

 

Poprawiony: środa, 25 marca 2015 11:26  

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020


Gminna Biblioteka Publiczna w Gomunicach realizuję projekt, pt. ,,Kraina wyobraźni’’ dofinansowany ze środków Łódzkiego Domu Kultury Instytucji Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego


Publiczne Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Gomunicach rozpoczęło realizację zadań związanych z utworzeniem pracowni ekologicznej i nauk przyrodniczych pod nazwą „Eko–Świat” w ramach zadania konkursowego „Moja wymarzona ekopracownia”.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi

Publiczne Gimnazjum w Gomunicach


LOKALS.pl

LOKALS.pl

.


Gmina Gomunice realizuje projekt "Organizacja cyklu spotkań historycznych oraz wmurowanie  tablicy pamiątkowej  z okazji 100-lecia  utworzenia Legionów Polskich na terenie gminy Gomunice"

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich
Europa inwestuje w obszary wiejskie  Projekt pn.: "Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi