.: Gmina Gomunice :.

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Wafelki nie do schrupania

Email Drukuj

Może i nie najmłodsi ale z pewnością bardzo młodzi piłkarze rzucili wyzwanie starszym i dużo starszym kolegom z boiska w kolejnej odsłonie Lokalnego Turnieju Podwórkowych Piątek Piłkarskich. Zawody odbyły się 21 grudnia 2014 roku na hali sportowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gomunicach. Patronat nad turniejem objął pan Paweł Olejniczak - Wójt Gminy Gomunice.

VIII już edycja tej corocznej imprezy zgromadziła 11 drużyn złożonych z mieszkańców gminy Gomunice. Najmłodsi z nich to uczniowie I i II klasy naszego gimnazjum i na swoim inauguracyjnym występie w mistrzostwach Gomunic przyjęli niewinną nazwę "Danonki". Nieco starsi to również gimnazjaliści, którzy wspominając swe niedawne dziecięce czasy nazwali się "Pokemony". Weterani natomiast stworzyli team o wiele mówiącej nazwie "Oldboy Gomunice". W przedziale wiekowym pomiędzy młodszymi i starszymi znalazły się drużyny: Nietykalni, Sparta, Ruch Chrzanowice, Wafelki, Figo Fagot, Rurka i Spółka, Cefol Wojciechów, Niedźwiadki.

Na kilka dni przed turniejem odbyło się spotkanie kapitanów drużyn, na którym rozlosowano skład dwu grup eliminacyjnych. Grupa A rozpoczynała swoje rozgrywki o godz. 9 natomiast grupa B o 11.30.

Oficjalnego otwarcia turnieju, dla obu grup, dokonał wójt. Witając zawodników i kibiców życzył wszystkim udanej zabawy a piłkarzom sukcesu na miarę umiejętności i zaangażowania. Apelował jednocześnie o zachowanie zasad fair play by każde spotkanie mogło toczyć się w atmosferze poszanowania godności i zdrowia przeciwnika.
Los sprawił, że w grupie pierwszej znaleźli się niemal sami "zawodowcy". W tym kotle doskonale radziły sobie, teoretycznie najsłabsze, Danonki. Ich bramkarz, skazany przez swoich kolegów z ekipy do nieustannej pracy, dzielnie i skutecznie bronił swojej bramki wykazując się doskonałym refleksem i odwagą. M.in. dzięki jego paradom oraz oczywiście zaangażowaniu całej drużyny, chłopcy wygrali jeden mecz ze starszym i bardziej ogranym przeciwnikiem.
Faworytem tej grupy byli Nietykalni i rzeczywiście w każdym meczu pracowali jak doskonale zaprojektowana maszynka do strzelania goli. Dokładność podań Adama Olejnika, szybkość i drybling Kuby Tazbira czy skuteczność Damiana Mokrzyńskiego powodowały, że na tablicy wyników po stronie Nietykalnych co chwila pojawiała się wyższa cyferka.
Grupa B to nieco lżejszy, bardziej amatorski kaliber piłkarzy i dlatego Wafelki mogły niemal być pewne awansu do półfinałów. Ta pewność była poddawana często mocnej próbie bo nikt nie zamierzał ustępować pola rasowym wojownikom. Lekkie uśpienie spokojniejszą grą przeciwnika musiało spowodować potem kilkakrotnie pobudkę sił ofensywnych Wafelków by ci mogli wreszcie przypieczętować swoją wyższość i kończyć mecz z dodatnim bilansem bramek.
Do drugiej rundy rozgrywek z obu grup awansowali: Nietykalni, Oldboy Gomunice, Wafelki oraz Pokemony. W eliminacjach do finału Nietykalni pewnie wygrali z Pokemonami 6 : 0, natomiast Oldboje ulegli Wafelkom 0 : 3. W meczu o III miejsce Oldboje pokonali gimnazjalistów 3 : 0. Widać było, że młodym nie brakuje zapału tylko wręcz przeciwnie - zimnej krwi.
W meczu o I miejsce spotkali się rywale z ubiegłorocznego finału. Wtedy po zaciętej i wyrównanej walce mistrzostwo zostało rozstrzygnięte rzutami karnymi. Teraz do osiągnięcia upragnionego tytułu wystarczył regulaminowy czas gry. Ale w tak krótkim, dziesięciominutowym wycinku czasu całego turnieju, woli walki
i zwycięstwa było tyle co w kilku innych meczach. Tym razem po twardym i wyczerpującym boju to Wafelki schodzili świętować zwycięstwo 1 : 0 nad pięciokrotnymi, z rzędu, mistrzami tych rozgrywek.
Klasyfikacja końcowa:
I   miejsce Wafelki
II  miejsce Nietykalni
III miejsce Oldboy Gomunice
IV  miejsce Pokemony
Skład zwycięskiej drużyny: Mariusz Klekowski, Kacper Ziółkowski, Igor Nurkowski, Marcin Kuliberda, Dawid Flaszka, Łukasz Bąkowicz, Łukasz Perczyński, Michał Gonera.
Pan Jerzy Flaszka z drużyny Oldbojów powiedział, że trochę mu wstyd wracać do domu bo jeden syn przyniesie, jakże cenną, nagrodę indywidualną, drugi złoto i puchar a on TYLKO brązowe kółeczko Smile
Nagrody indywidualne - dla Najlepszego Bramkarza, którym został Tomasz Flaszka z drużyny Danonków oraz dla Króla Strzelców, na który zasłużył Damian Mokrzyński {11 goli} - zawodnik nietykalnych, wręczał ich fundator, Radny Rady Powiatu pan Fabian Zagórowicz.
Najlepsi mieli zaszczyt otrzymać pamiątkowe medale a mistrzowie dodatkowo okazały puchar z rąk pana Pawła Olejniczaka.
Za rok liczymy na nie mniejszą frekwencję.

 

a

Poprawiony: poniedziałek, 22 grudnia 2014 13:24  

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020


Gminna Biblioteka Publiczna w Gomunicach realizuję projekt, pt. ,,Kraina wyobraźni’’ dofinansowany ze środków Łódzkiego Domu Kultury Instytucji Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego


Publiczne Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Gomunicach rozpoczęło realizację zadań związanych z utworzeniem pracowni ekologicznej i nauk przyrodniczych pod nazwą „Eko–Świat” w ramach zadania konkursowego „Moja wymarzona ekopracownia”.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi

Publiczne Gimnazjum w Gomunicach


LOKALS.pl

LOKALS.pl

.


Gmina Gomunice realizuje projekt "Organizacja cyklu spotkań historycznych oraz wmurowanie  tablicy pamiątkowej  z okazji 100-lecia  utworzenia Legionów Polskich na terenie gminy Gomunice"

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich
Europa inwestuje w obszary wiejskie  Projekt pn.: "Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi