.: Gmina Gomunice :.

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Tryumf sąsiadów zza miedzy

Email Drukuj

Dla panów, którzy mają dzieci w średnich szkołach lub na studiach, którzy błyskają już srebrnymi nitkami włosów na skroniach, fakt ten nie zawsze oznacza zwolnienie tempa i wieczory spędzane przed telewizorem. W minioną niedzielę na hali sportowej w Gomunicach spotkali się "dojrzali wiekiem" zawodnicy, którzy wyłamują się z ram stereotypu statecznego tatusia z brzuszkiem Smile Na VI Turniej Piłki Siatkowej Oldbojów o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Gomunice przybyło dziesięć zaproszonych drużyn z trzech województw: Łódzkiego, Mazowieckiego i Świętokrzyskiego. Tradycyjnie wszystkie ekipy zostały podzielone na dwie grupy. W grupie A znalazły się ekipy z Szydłowca, Kodręba, Piotrkowa Trybunalskiego, Końskich i Gomunic. W grupie B o awans walczyły drużyny z Kamieńska, Kobiel Wielkich, Radomska, Bełchatowa i Huciska.

 

Wszystkich przywitał w-ce Przewodniczący Rady Gminy Gomunice Mirosław Tazbir, natomiast oficjalnego otwarcia imprezy dokonał Przewodniczący Rady Gminy Henryk Zawisza.

Ze względu na dużą ilość meczy rozgrywano po dwa sety do 21 punktów. Poziom zawodów był dość wysoki choć różnice między poszczególnymi drużynami były czasem dość znaczne. Po eliminacjach grupowych rozegrano mecze półfinałowe systemem "na krzyż" ale już do dwóch wygranych setów do 15. Po półfinałach w  meczu o trzecie miejsce drużyna Szydłowca pokonała Końskie 2:0 a mecz o miejsce pierwsze między Kamieńskiem i Bełchatowem zakończył się podobnym wynikiem dla Kamieńska.

Kolejność zajętych miejsc wygląda następująco:

I    miejsce Kamieńsk

II   miejsce Bełchatów

III  miejsce Szydłowiec

IV  miejsce Końskie

Puchar, dyplomy i medale zwycięskim drużynom wręczali: Wójt Gminy Gomunice Jerzy Sewerynek oraz Przewodniczący Rady Gminy Henryk Zawisza.

Dzięki uprzejmości dwóm lokalnym przedsiębiorcom: prezesa firmy Bak-Pol Gomunice pana Jana Bakalarza i prezesa firmy GOM Owczarek pana Grzegorza Owczarka, zawodnicy mieli zapewniony ciepły posiłek i słodki poczęstunek na cały dzień zawodów.

Poprawiony: czwartek, 18 kwietnia 2013 12:56  

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020


Gminna Biblioteka Publiczna w Gomunicach realizuję projekt, pt. ,,Kraina wyobraźni’’ dofinansowany ze środków Łódzkiego Domu Kultury Instytucji Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego


Publiczne Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Gomunicach rozpoczęło realizację zadań związanych z utworzeniem pracowni ekologicznej i nauk przyrodniczych pod nazwą „Eko–Świat” w ramach zadania konkursowego „Moja wymarzona ekopracownia”.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi

Publiczne Gimnazjum w Gomunicach


LOKALS.pl

LOKALS.pl

.


Gmina Gomunice realizuje projekt "Organizacja cyklu spotkań historycznych oraz wmurowanie  tablicy pamiątkowej  z okazji 100-lecia  utworzenia Legionów Polskich na terenie gminy Gomunice"

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich
Europa inwestuje w obszary wiejskie  Projekt pn.: "Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi