.: Gmina Gomunice :.

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Michał i Daniel w oblężeniu

Email Drukuj

W piątek, 15 marca 20013 r., hala sportowa Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gomunicach wypełniła się zawodnikami i kibicami piłki siatkowej. Na II Turniej Piłki Siatkowej Młodzieży Gimnazjalnej o Puchar Prezesa PGE SKRA Bełchatów przybyło osiem drużyn z terenu naszego powiatu. Patronat nad turniejem objęli: Wójt Gminy Gomunice Jerzy Sewerynek i Radny Rady Powiatu Fabian Zagórowicz.

Zaproszone zespoły zostały rozlosowane do dwóch grup eliminacyjnych. W grupie A znalazły się ekipy Publicznego Gimnazjum z Kamieńska, PG z Kobiel Wielkich, PG z Dobryszyc, PG 3 z Radomska. Grupa B reprezentowana była przez Publiczne Gimnazjum w Kodrębie, PG 1 w Radomsku, PG 5 w Radomsku oraz PG z Gomunic.
Zawody rozpoczął występ grupy tanecznej Publicznego Gimnazjum w Gomunicach przygotowany przez panią Ewę Lesiak. Następnie głos zabrali fundatorzy nagród i jednocześnie organizatorzy spotkania: Wójt Gminy Gomunice i Radny Rady Powiatu. Życzyli wszystkim jak najlepszych wyników sportowej rywalizacji oraz wspaniałej zabawy.
O ile miejsca zajęte w końcowej klasyfikacji zależne były tylko od umiejętności i zaangażowania samych zawodników i zawodniczek, to wiele radości zapewniło pojawienie się dwóch zawodników drużyny z Bełchatowa. Michał Bąkiewicz i Daniel Pliński zgromadzili wokół siebie wianuszek szczęśliwych fanów, pragnących zdobyć autograf lub pamiątkowy gadżet bełchatowskiego klubu. Wizyta obu zawodników stała się również doskonałą okazją do pstryknięcia wielu pamiątkowych fotek.  Daniel dał się również namówić na udział w kilku akcjach w trwającym właśnie meczu eliminacyjnym. Oczywiście, jak w każdym "poważnym" turnieju SKRY, wśród kibiców nieustannie krążyła uśmiechnięta pszczółka, dokuczając, bawiąc i służąc za tło wesołych zdjęć.
Po kilku godzinach wyrównanych pojedynków wyłoniono zwycięzców obu grup. W wielkim finale o pierwsze miejsce zagrały zwycięskie drużyny Kobiel Wielkich i Gomunic. O trzecie miejsce walczyły ekipy, które zajęły drugie miejsca w swoich grupach - Kamieńsk i PG 1 z Radomska.
Kolejność miejsc finałowych rozgrywek wygląda następująco:
I miejsce PG Gomunice
II miejsce PG Kobiele Wielkie
III miejsce PG 1 Radomsko
IV miejsce PG Kamieńsk

Atrakcyjne nagrody oraz pamiątkowe puchary i dyplomy wręczał, przybyły na turniej, v-ce prezes PGE SKRA Bełchatów Grzegorz Stawinoga.
Dzięki doskonałej oprawie muzycznej i komentatorskiej, niezawodnego w takich sytuacjach Arka Frankowskiego, uczestnicy turnieju mogli poczuć prawdziwy smak sportowej fety.
Za każdym razem impreza nabiera coraz większego rozmachu dlatego z ciekawością oczekujemy kolejnej, za rok.

Poprawiony: środa, 20 marca 2013 13:32  

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020


Gminna Biblioteka Publiczna w Gomunicach realizuję projekt, pt. ,,Kraina wyobraźni’’ dofinansowany ze środków Łódzkiego Domu Kultury Instytucji Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego


Publiczne Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Gomunicach rozpoczęło realizację zadań związanych z utworzeniem pracowni ekologicznej i nauk przyrodniczych pod nazwą „Eko–Świat” w ramach zadania konkursowego „Moja wymarzona ekopracownia”.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi

Publiczne Gimnazjum w Gomunicach


LOKALS.pl

LOKALS.pl

.


Gmina Gomunice realizuje projekt "Organizacja cyklu spotkań historycznych oraz wmurowanie  tablicy pamiątkowej  z okazji 100-lecia  utworzenia Legionów Polskich na terenie gminy Gomunice"

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich
Europa inwestuje w obszary wiejskie  Projekt pn.: "Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi