.: Gmina Gomunice :.

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Wrócili z urlopu

Email

Niemal komfortowe warunki pogodowe mieli uczestnicy IX Lokalnego Turnieju Siatkówki Plażowej rozgrywanego w wielkiej piaskownicy na stadionie sportowym w Gomunicach. 11 par męskich zgłosiło się na ten coroczny, przedwakacyjny sprawdzian umiejętności siatkarskich i woli walki w grząskim piachu. To była rekordowa ilość drużyn a na turnieju mieliśmy pełen wachlarz wiekowy uczestników - od szóstoklasistów po, praktycznie, "dojrzałych" już zawodowo oldbojów. Do rywalizacji o medale i cenne nagrody zgłosiły się następujące drużyny:  Hubert Trzebiński i Hubert Wawszczak, Mateusz Witkowski i Mikołaj Mokrzyński, Piotr Richter i Jakub Mokrzyński, Łukasz Perczyński i Tomasz Benes, Rafał Mach i Dariusz Dyja, Piotr Mach i Tomasz Flaszka, Bogdan Bareła i Marcin Kurzawa, Hubert Barełą i Adrian Bareła, Bartek Tkacz i Michał Gonera, Mateusz Bąkowicz i Filip Barański, Dawid Flaszka i Robert Wójcik.

Zawody, ze względu na ilość uczestników, rozegrano systemem brazylijskim - po drugiej przegranej drużyna odpada z turnieju.
Na pochwałę zasługuje postawa najmłodszych graczy, którzy mając po przeciwnej stronie siatki wytrawnych przeciwników, ambitnie podejmowali wyzwanie i starali się walczyć o każdą piłkę. Oldboje natomiast wykazali się zaskakującą ruchliwością i kondycją ale to pewnie wynik systematycznych, całorocznych treningów w piłkę nożną a i boisko do rodzinnej siatkówki na podwórku też jest.
Na ceremonię dekoracji najlepszych przybyła Sekretarz Gminy pani Aneta Szczepocka a medale zdobyli:
I   miejsce Łukasz Perczyński, Tomasz Benes
II  miejsce Dawid Flaszka, Robert Wójcik
III miejsce Michał Gonera, Bartłomiej Tkacz
IV miejsce Rafał Mach, Dariusz Dyja
W ubiegłej edycji, tegoroczna,  mistrzowska para nie brała udziału, choć od kilku lat to właśnie Łukasz i Tomek dominowali na gomunickim piasku. Teraz zorganizowali sobie czas i znów znaleźli się na szczycie. Konkurencja jednak rośnie (i to dosłownie) więc kto wie ...

Poprawiony: czwartek, 27 czerwca 2019 14:32  

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020


Gminna Biblioteka Publiczna w Gomunicach realizuję projekt, pt. ,,Kraina wyobraźni’’ dofinansowany ze środków Łódzkiego Domu Kultury Instytucji Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego


Publiczne Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Gomunicach rozpoczęło realizację zadań związanych z utworzeniem pracowni ekologicznej i nauk przyrodniczych pod nazwą „Eko–Świat” w ramach zadania konkursowego „Moja wymarzona ekopracownia”.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi

Publiczne Gimnazjum w Gomunicach


LOKALS.pl

LOKALS.pl

.


Gmina Gomunice realizuje projekt "Organizacja cyklu spotkań historycznych oraz wmurowanie  tablicy pamiątkowej  z okazji 100-lecia  utworzenia Legionów Polskich na terenie gminy Gomunice"

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich
Europa inwestuje w obszary wiejskie  Projekt pn.: "Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi