.: Gmina Gomunice :.

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Cztery źródła mocy

Email Drukuj PDF

Reprezentacje szkół podstawowych z Gomunic, Chrzanowic, Gorzędowa, Kodręba i Bloku Dobryszyce wzięły udział w XII Świątecznym Turnieju Halowej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych o Puchar Przewodniczącej Komisji Budżetu, Inwestycji, Edukacji i Ochrony Zdrowia Rady Gminy Gomunice. Tradycyjnie w zawodach mogli wziąć udział uczniowie klas szóstych lub młodsi. Otwarcia Turnieju dokonała Przewodnicząca Komisji pani Edyta Szadkowska. Życzyła wszystkim gry fair play, bezpiecznej rywalizacji a także wywiezienia miłych wspomnień z pobytu w Gomunicach.

W trakcie trwania imprezy zawodnicy mieli zapewniony słodki poczęstunek i ciepłą herbatę, o co zadbała m.in. szkolna stołówka.
Turniejowe rozgrywki przeprowadzono systemem "każdy z każdym", co pozwoliło uczestnikom sprawdzić swe umiejętności ze wszystkimi w bezpośredniej rywalizacji. Poziom zawodów byłby wyrównany gdyby nie przygotowanie i dyspozycja jednego z zespołów. Zawodnicy z Kodręba (prowadzeni przez pana Adama Olejnika - absolwenta gomunickiej szkoły) gromili swoich rywali strzelając im po pięć, sześć bramek w każdym z czterech meczów. Gmina Kodrąb ma w swoim herbie symbole czterech źródeł więc może stamtąd chłopcy czerpali zapas sił i kondycji na każdy kolejny mecz Smile
Po zakończeniu meczy i podliczeniu punktów ogłoszono końcową klasyfikację:
I   miejsce Kodrąb
II  miejsce Blok Dobryszyce
III miejsce Gomunice
IV miejsce Chrzanowice
V miejsce Gorzędów
Pamiątkowe dyplomy, medale i puchar wręczyła p. Edyta a dziękując uczestnikom za przybycie zaprosiła tych z młodszych klas na kolejną edycję za rok.

Poprawiony: piątek, 24 maja 2019 13:01  

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020


Gminna Biblioteka Publiczna w Gomunicach realizuję projekt, pt. ,,Kraina wyobraźni’’ dofinansowany ze środków Łódzkiego Domu Kultury Instytucji Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego


Publiczne Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Gomunicach rozpoczęło realizację zadań związanych z utworzeniem pracowni ekologicznej i nauk przyrodniczych pod nazwą „Eko–Świat” w ramach zadania konkursowego „Moja wymarzona ekopracownia”.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi

Publiczne Gimnazjum w Gomunicach


LOKALS.pl

LOKALS.pl

.


Gmina Gomunice realizuje projekt "Organizacja cyklu spotkań historycznych oraz wmurowanie  tablicy pamiątkowej  z okazji 100-lecia  utworzenia Legionów Polskich na terenie gminy Gomunice"

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich
Europa inwestuje w obszary wiejskie  Projekt pn.: "Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi