.: Gmina Gomunice :.

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Siódemka na szóstkę z plusem

Email Drukuj

Oldboy Gomunice, Ruch Chrzanowice, Oldboje Kamieńsk, Kietlin, Oldboje Radomsko, Kłomnice (śląskie), Szydłowianka (mazowieckie) - to nazwy drużyn, które wzięły udział w XII Turnieju Piłki Nożnej Oldbojów o Puchar Wójta Gminy Gomunice. Limit wiekowy, który obowiązywał zawodników to 35 +. W wielu wypadkach okazywało się, że ten plus był nawet kilkunastoletni. Ale ci najbardziej "doświadczeni" zawodnicy ambicją, techniką czy nawet kondycją niewiele ustępowali w polu swym młodszym kolegom czy rywalom.

Zawody przeprowadzone zostały systemem "każdy z każdym" w dwóch grupach eliminacyjnych. Pewnym novum w tym turnieju było wprowadzenie ćwierćfinałów do których kwalifikowały się drużyny zajmujące drugie i trzecie miejsce w swoich grupach. Drużyny z pierwszych miejsc miały już zapewniony udział w półfinałach.
W pierwszym ćwierćfinale spotkała się druga drużyna grupy A - Szydłowianka z trzecią drużyną grupy B - Radomskiem. Wygrali goście z Mazowsza 4:1. Analogicznie w drugim spotkaniu tego szczebla, piłkarze z Chrzanowic ulegli Kietlinowi 0:1.
Mecz półfinałowy pomiędzy Kamieńskiem i Kietlinem zakończył się wynikiem 3:0 a po drugim meczu - Gomunic z Szydłowianką - na tablicy widniał identyczny rezultat. W meczu o trzecie miejsce, zawiedzeni chyba brakiem awansu do finału Szydłowiacy, ulegli Kietlinowi 2:3. W finale gospodarze turnieju, nieoczekiwanie wysoko, poskromili kolegów zza miedzy 3:0.
Klasyfikacja końcowa:
1   miejsce Oldboy Gomunice
II  miejsce Oldboje Kamieńsk
III miejsce Kietlin
IV miejsce Szydłowianka
Puchar, medale i dyplomy wręczał Wójt Gminy Gomunice pan Paweł Olejniczak.

Poprawiony: czwartek, 22 listopada 2018 11:02  

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020


Gminna Biblioteka Publiczna w Gomunicach realizuję projekt, pt. ,,Kraina wyobraźni’’ dofinansowany ze środków Łódzkiego Domu Kultury Instytucji Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego


Publiczne Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Gomunicach rozpoczęło realizację zadań związanych z utworzeniem pracowni ekologicznej i nauk przyrodniczych pod nazwą „Eko–Świat” w ramach zadania konkursowego „Moja wymarzona ekopracownia”.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi

Publiczne Gimnazjum w Gomunicach


LOKALS.pl

LOKALS.pl

.


Gmina Gomunice realizuje projekt "Organizacja cyklu spotkań historycznych oraz wmurowanie  tablicy pamiątkowej  z okazji 100-lecia  utworzenia Legionów Polskich na terenie gminy Gomunice"

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich
Europa inwestuje w obszary wiejskie  Projekt pn.: "Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi