.: Gmina Gomunice :.

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Chmury tylko za oknami

Email Drukuj PDF

Ponad sześćdziesięciu młodych lekkoatletów zalało w jesienną sobotę halę sportową Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Tupotem dziesiątek par sportowego obuwia, okrzykami, kuksańcami i nieustającym dziecięcym śmiechem dawali oni popis rozgrzewki przed przybyłą na tę okazję "dorosłą" publiką. Skupieni pod ścianami tatusiowie, mamusie, dziadkowie tudzież starsze rodzeństwo, obserwowali jak najmłodsze z rodzin fruwają po hali niczym stada szpaków szukające w sadzie najsłodszych czereśni.
Wkrótce jednak chaos ustąpił miejsca wojskowej dyscyplinie i Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego pani Joanna Łyś mogła dokonać oficjalnego otwarcia zawodów.

Uczestnicy Jesiennego Mitingu Lekkoatletycznego klas I - III ze szkół podstawowych naszej gminy mają, jak zwykle, do wyboru cztery z siedmiu proponowanych dyscyplin. Dzięki nieocenionej pomocy nauczycieli z obu szkół - Gomunic i Chrzanowic - proces rekrutacji przebiegł bardzo sprawnie i rozpoczęła się prawdziwa rywalizacja o medal, o dyplom a przede wszystkim o brawa, których ci najlepsi mieli dane wysłuchać nawet kilkukrotnie.
Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zatroszczyła się o poczęstunek i napoje dla wszystkich uczestników, a wspomniane już grono pedagogiczne o sumienne przeprowadzenie i zaprotokołowanie zawodów.
Z dokumentów tych wynika, że po zakończonym turnieju na podium stawali:
Skok w dal dziewcząt:
I miejsce Julia Foja, II miejsce Maja Kopcik, III miejsce Lena Białas
Skok w dal chłopców:
I miejsce Adam Madejczyk, II miejsce Bartek Najgebauer, III miejsce Bartek Wilczek
Bieg długi dziewcząt:
I miejsce Oliwia Cyran, II miejsce Maja Kopcik, III miejsce Lena Kurzawa
Bieg długi chłopców:
I miejsce Kacper Dłubak, II miejsce Krystian Krawczyk, III miejsce Wojtek Odrzywolski
Bieg 30 metrów dziewcząt:
I miejsce Oliwia Cyran, II miejsce Maja Habel, III miejsce Julia Foja
Bieg 30 metrów chłopców:
I miejsce Kacper Dłubak, II miejsce Adam Madejczyk, III miejsce Jan Grobel
Pchnięcie kulą dziewcząt:
I miejsce Margarita Tkacz, II miejsce Maja Ryszka, III miejsce Małgorzata Szklarek
Pchnięcie kulą chłopców:
I miejsce Kacper Dłubak, II miejsce Oskar Nems, III miejsce Szymon Poteralski
Rzut piłeczką dziewcząt:
I miejsce Maja Ryszka, II miejsce Lena Kurzawa, III miejsce Wiktoria Stalka
Rzut piłeczką chłopców:
I miejsce Krystian Krawczyk, II miejsce Bartek Najgebauer, III miejsce Oskar Nems
Skok wzwyż dziewcząt:
I miejsce Lena Białas, II miejsce Julia Foja, III miejsce Nadia Migodzińska
Skok wzwyż chłopców:
I miejsce Tomek Sikorski, II miejsce Adam Madejczyk, III miejsce Kacper Mularczyk
Tor przeszkód dziewcząt:
I miejsce Maja Habel, II miejsce Wiktoria Stalka, III miejsce Marcelina Gajda
Tor przeszkód chłopców:
I miejsce Igor Głowacki, II miejsce Krystian Krawczyk, III miejsce Miłosz Więcek
Za pół roku, w marcu lub kwietniu, będzie okazja do rewanżu i walki o medale w wiosennej odsłonie tej popularnej imprezy - już teraz zapraszamy.

Poprawiony: poniedziałek, 29 października 2018 08:17  

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020


Gminna Biblioteka Publiczna w Gomunicach realizuję projekt, pt. ,,Kraina wyobraźni’’ dofinansowany ze środków Łódzkiego Domu Kultury Instytucji Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego


Publiczne Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Gomunicach rozpoczęło realizację zadań związanych z utworzeniem pracowni ekologicznej i nauk przyrodniczych pod nazwą „Eko–Świat” w ramach zadania konkursowego „Moja wymarzona ekopracownia”.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi

Publiczne Gimnazjum w Gomunicach


LOKALS.pl

LOKALS.pl

.


Gmina Gomunice realizuje projekt "Organizacja cyklu spotkań historycznych oraz wmurowanie  tablicy pamiątkowej  z okazji 100-lecia  utworzenia Legionów Polskich na terenie gminy Gomunice"

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich
Europa inwestuje w obszary wiejskie  Projekt pn.: "Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi