.: Gmina Gomunice :.

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Zlota Natalia

Email Drukuj PDF

Niemal siedemdziesięciu małych sportowców, uczniów klas I, II i III szkół podstawowych naszej gminy, zjawiło się na hali sportowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji by wziąć udział w kolejnym, tym razem Wiosennym Mitingu Lekkoatletycznym. Mimo, że początek zawodów zapowiedziany był na 9.30 to już grubo przed dziewiątą na hali rozpoczęli swą rozgrzewkę najbardziej niecierpliwi. Spora część dzieci zjawiła się w towarzystwie swoich spokrewnionych fanów - licząc od takich, którzy przybyli w spacerówkach poprzez mamę czy tatę aż po seniorów rodu.

Powitania przybyłych i oficjalnego otwarcia mitingu dokonała Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego pani Joanna Łyś.

Przydzielanie numerów startowych, zapisy do poszczególnych dyscyplin, przeprowadzenie kolejnych konkurencji czy choćby wypisanie dziesiątek dyplomów to ogrom pracy wymagającej wielkiej uwagi i odpowiedzialności. Tutaj, jak zwykle, nie zawiedli nauczyciele a szczególne podziękowania należą się v-ce Dyrektor Zespołu Szkół, pani Izabeli Świątkowskiej i panu Rafałowi Więckowi - nauczycielowi wf z Chrzanowic. Poświęcając swój wolny czas angażują się w każdej edycji tego turnieju - tak wiosennej jak i jesiennej.

Słowa podzięki należy skierować również w stronę Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za ufundowanie słodkiego co nieco.
Po oficjalnym otwarciu zawodów przez panią dyrektor, ruszyła turniejowa karuzela. Skoki, biegi, rzuty, wybuchy radości i łzy zawodu podsycane były gromkim dopingiem kibiców. W zawrotnym tempie i gorącej atmosferze zmierzaliśmy do końcowej konkurencji turnieju - biegowi długiemu by wreszcie w centrum grupy zawodników i kibiców ustawić podium dla laureatów poszczególnych dyscyplin.
Na podium tym, wśród braw i okrzyków pochwały, stanęli:
Skok w dal dziewcząt:
I miejsce Nikola Pawłowska, II Maja Lis, III Małgorzata Pawlikowska
Skok w dal chłopców:
I miejsce Hubert Dąbrowski, II Adam Madejczyk, III Sebastian Pawlikowski
Bieg długi dziewcząt:
I miejsce Natalia Kęsicka, II Oliwia Bielec, III Maja Kopcik
Bieg długi chłopców:
I miejsce Hubert Dąbrowski, II Kryspin Krawczyk, III Robert Robaszek
Bieg 30 metrów dziewcząt:
I miejsce Natalia Kęsicka, II Oliwia Bielec, III Maja Lis
Bieg 30 metrów chłopców:
I miejsce Hubert Dąbrowski, II , Krzysztof Płomiński III Piotr Minias
Pchnięcie kulą dziewcząt:
I miejsce Oliwia Bielec, II Maja Lis, III Oliwia Straszewska
Pchnięcie kulą chłopców:
I miejsce Filip Smużyński, II Piotr Minias, III Kryspin Kołodziejczyk
Rzut piłeczką dziewcząt:
I miejsce Natalia Kęsicka, II Oliwia Bielec, III Wiktoria Kaczmarczyk
Rzut piłeczką chłopców:
I miejsce Piotr Minias, II Kacper Kołodziejczyk, III Damian Grzejszczak
Skok wzwyż dziewcząt:
I miejsce Natalia Kęsicka , II Anna Gębicz, III Nikola Pawłowska
Skok wzwyż chłopców:
I miejsce Filip Smużyński, II Tomek Sikorski, III Albert Gładki
Tor przeszkód dziewcząt:
I miejsce Małgorzata Pawlikowskal, II Nikola Pawłowska, III Anna Gębicz
Tor przeszkód chłopców:
I miejsce Albert Gładki, II Kacper Kołodziejczyk, III Patryk Białas
Wszystkie dzieci , które nie zdobyły medalu, otrzymały pamiątkowe dyplomy "za udział". Będzie zachęta do wzięcia udziału w kolejnym, jesiennym, mitingu.
Regułą tych zawodów jest, że każdy z uczestników może wziąć udział tylko w czterech z siedmiu proponowanych konkurencji. Gdyby ktoś poddał szybkiej analizie wyniki ostatniej klasyfikacji i spojrzał jeszcze na klasyfikację jesiennej edycji to łatwo mógłby dostrzec, że niejaka Natalia Kęsicka we wszystkich konkurencjach w jakich mogła wziąć udział, zdobywała złoty medal. Bezsprzecznie sportowy talent, w naszej szkole, szkoda byłoby przeoczyć Wink

Poprawiony: piątek, 20 kwietnia 2018 08:10  

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020


Gminna Biblioteka Publiczna w Gomunicach realizuję projekt, pt. ,,Kraina wyobraźni’’ dofinansowany ze środków Łódzkiego Domu Kultury Instytucji Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego


Publiczne Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Gomunicach rozpoczęło realizację zadań związanych z utworzeniem pracowni ekologicznej i nauk przyrodniczych pod nazwą „Eko–Świat” w ramach zadania konkursowego „Moja wymarzona ekopracownia”.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi

Publiczne Gimnazjum w Gomunicach


LOKALS.pl

LOKALS.pl

.


Gmina Gomunice realizuje projekt "Organizacja cyklu spotkań historycznych oraz wmurowanie  tablicy pamiątkowej  z okazji 100-lecia  utworzenia Legionów Polskich na terenie gminy Gomunice"

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich
Europa inwestuje w obszary wiejskie  Projekt pn.: "Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi