Do 11 razy sztuka

czwartek, 08 marca 2018 12:41 Grzegorz Kłosowski
Drukuj

Kobieca siatkówka to niezwykle miły dla oka, szczególnie męskiej części kibiców, widok. Toteż w minioną niedzielę nie brakowało tych, pełnych zachwytu oczu, na hali sportowej GOSiR w Gomunicach bowiem na XI Turniej Piłki Siatkowej z Okazji Dnia Kobiet przybyło osiem zaproszonych kobiecych drużyn z terenu naszego powiatu. Kadetki (PG Gomunice), Afera, Reszta Świata, Kajetanówka, TurgorGKS Kamieńsk, Black Team i Jolki z wigorem a jednocześnie kobiecym wdziękiem prezentowały swe umiejętności w walce o tytuł mistrza na kolejny rok. Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał Wójt Gminy Gomunice pan Paweł Olejniczak składając jednocześnie wszystkim paniom życzenia z okazji ich nadchodzącego święta.

Uczestniczki turnieju otrzymały, tradycyjnie, sympatyczne upominki a w trakcie trwania imprezy, w ramach przerwy, pojawił się słodki poczęstunek.
Przybyłe zespoły zostały podzielone na dwie grupy eliminacyjne z których do półfinału awansowały po dwie najlepsze ekipy
W pierwszej potyczce półfinałowej zawodniczki Afery uległy dziewczętom z Kamieńska 0:2 a w drugim starciu Turgor pokonał Resztę Świata 2:1. W meczu o trzecie miejsce ekipa Afery wzięła odwet na Reszcie Świata za łatwo oddany poprzedni mecz i wygrała 2:0. Natomiast drużyna Kamieńska, która obok ekipy z gomunickiego gimnazjum wykazała się 100-u procentową frekwencją na kolejnych edycjach tego turnieju i po raz jedenasty brała udział w zawodach, po fascynującym meczu pokonała Turgor (ubiegłoroczne mistrzynie) 2:1. 13:15, 15:13, 16:14.
I   miejsce GKS Kamieńsk
II  miejsce Turgor
III miejsce Afera
IV miejsce Reszta Świata
Puchar, medale i dyplomy oraz nagrodę dla Najsympatyczniejszej Zawodniczki Turnieju wręczał Wójt Gminy - Paweł Olejniczak.
W plebiscycie na Najsympatyczniejszą, w którym brały wszystkie przybyłe panie, zwyciężyła Zuzanna Słaby z zespołu Turgor.

Poprawiony: czwartek, 08 marca 2018 14:36