.: Gmina Gomunice :.

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona główna Informator Lokalny Kultura Aktualności Spotkanie autorskie z Panią Moniką Sawicką

Spotkanie autorskie z Panią Moniką Sawicką

Email Drukuj

12 grudnia 2016 odbyło się spotkanie autorskie z Moniką Sawicką - pisarką i dziennikarką z Łodzi, zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Gomunicach. Pani Monika Sawicka spędziła z nami cały dzień.
Najpierw autorka spotkała się z uczniami klas O i I , Szkoły Podstawowej w Gomunicach, gdzie mówiła o swojej książce dla dzieci O Kajtku Szczęściarzu. Autorka opowiadała maluchom, na czym polega praca pisarki, jak powstają książki i co jest ich inspiracją. W czasie rozmowy pisarka przedstawiła najmłodszym postać z jej książki - Kajtka Szczęściarza - dzielnego i mądrego pieska. Spotkanie miało również charakter edukacyjny, była to nauka o tym, jak i dlaczego należy opiekować się zwierzątkami i rodzeństwem. Dzieci miały możliwość zakupu książeczki oraz niepowtarzalną okazję na zdobycie autografu, z czego z przyjemnością skorzystały.

Potem  prowadziła warsztaty plastyczno-literackie dla uczniów klas czwartych Moja książka marzeń. Podczas nich, pod czujnym okiem pani Moniki Sawickiej, dzieci wykonały książkę, która miała odzwierciedlać ich plany i życzenia na przyszłość. Takie zajęcia mają pozytywny wpływ na rozwój wyobraźni, uczą pracy zespołowej, motywują do nowych wyzwań, a także rozwijają zdolności manualne i kreatywność.

Tematem spotkania z gimnazjalistami była miłość i emocje, podczas prelekcji autorka opowiadała  o uczuciach i emocjach, które dominują w jej twórczości. Mówiła o tym jak bardzo ważna,  w życiu każdego człowieka  jest miłość – największa siła napędowa na świecie, która działa jak narkotyk.

Poprawiony: środa, 14 grudnia 2016 09:33  

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020


Gminna Biblioteka Publiczna w Gomunicach realizuję projekt, pt. ,,Kraina wyobraźni’’ dofinansowany ze środków Łódzkiego Domu Kultury Instytucji Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego


Publiczne Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Gomunicach rozpoczęło realizację zadań związanych z utworzeniem pracowni ekologicznej i nauk przyrodniczych pod nazwą „Eko–Świat” w ramach zadania konkursowego „Moja wymarzona ekopracownia”.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi

Publiczne Gimnazjum w Gomunicach


LOKALS.pl

LOKALS.pl

.


Gmina Gomunice realizuje projekt "Organizacja cyklu spotkań historycznych oraz wmurowanie  tablicy pamiątkowej  z okazji 100-lecia  utworzenia Legionów Polskich na terenie gminy Gomunice"

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich
Europa inwestuje w obszary wiejskie  Projekt pn.: "Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi