.: Gmina Gomunice :.

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona główna Informator Lokalny Kultura Aktualności Wieczór pieśni patriotycznej

Wieczór pieśni patriotycznej

Email Drukuj

Już po raz trzeci Publiczne Gimnazjum wspólnie z Gminną Biblioteką Publiczną w Gomunicach zaprosiło mieszkańców na Wieczór pieśni patriotycznej. Ta piękna uroczystość doskonale wpisuje się w obchody Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystość zorganizowana po to, aby można było się spotkać i w nastrojowej atmosferze, przy blasku świec, przypomnieć sobie polskie pieśni patriotyczne, a młodzieży przybliżyć polską tradycję i historię oraz wspólnie przeżyć ten szczególny czas. Dla ułatwienia na  uczestników czekał ekran z tekstami piosenek. Śpiew przeplatany był recytacją  wierszy naszych miejscowych poetek: Stanisławy Krawczykowskiej, Danuty Nurkowskiej i Henryki Witalewskiej.

Pragniemy z całego serca podziękować wszystkim gościom za obecność oraz wspaniałą atmosferę, którą wspólnie stworzyli. Na uroczystości obecny był Wójt Gminy Paweł Olejniczak, radni Sylwia Jankowska - Kopcik i Dariusz Dyja. Tradycyjnie już licznie przybyli przedstawiciele Kół Gospodyń Wiejskich ze Słostowic i Chrzanowic oraz Koła Emerytów i Rencistów z Gomunic. Nie zabrakło też uczniów gimnazjum i mieszkańców, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie. Szczególnie słowa podziękowania należą się nauczycielom gimnazjum: Martynie Góralczyk, Żanecie i Dariuszowi Dyja, którzy pod okiem dyrektor Urszuli Andrulewicz zaangażowali się w przygotowanie tej wspaniałej uroczystości.

Wieczór zakończył się wspólną herbatą i słodkim poczęstunkiem, przygotowanym przez wszystkie koła.

Poprawiony: czwartek, 10 listopada 2016 14:50  

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020


Gminna Biblioteka Publiczna w Gomunicach realizuję projekt, pt. ,,Kraina wyobraźni’’ dofinansowany ze środków Łódzkiego Domu Kultury Instytucji Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego


Publiczne Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Gomunicach rozpoczęło realizację zadań związanych z utworzeniem pracowni ekologicznej i nauk przyrodniczych pod nazwą „Eko–Świat” w ramach zadania konkursowego „Moja wymarzona ekopracownia”.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi

Publiczne Gimnazjum w Gomunicach


LOKALS.pl

LOKALS.pl

.


Gmina Gomunice realizuje projekt "Organizacja cyklu spotkań historycznych oraz wmurowanie  tablicy pamiątkowej  z okazji 100-lecia  utworzenia Legionów Polskich na terenie gminy Gomunice"

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich
Europa inwestuje w obszary wiejskie  Projekt pn.: "Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi