.: Gmina Gomunice :.

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona główna Informator Lokalny Kultura Aktualności Spotkanie z Panią Roksaną Jędrzejewską - Wróbel

Spotkanie z Panią Roksaną Jędrzejewską - Wróbel

Email Drukuj

Pani Roksana Jędrzejewska-Wróbel ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Gdańskim. Napisała ponad dwadzieścia książek dla najmłodszych, które otrzymały wiele nagród i wyróżnień. Współpracowała z miesięcznikiem dla rodziców Dziecko, dwutygodnikami dla dzieci Świerszczyk i Miś a także z redakcją dziecięcą Polskiego Radia i z redakcją TVP. Jest autorką tekstów do podręczników szkolnych oraz bajek terapeutycznych. Jej Królewna, i Elementarz demokracji są proponowane jako lektury w klasach nauczania początkowego. Na podstawie książek Kosmita i Kamienica zrealizowano spektakle teatralne, a na postawie serii książek o ryjówce Florce powstał serial animowany Pamiętnik Florki. Z wykształcenia jest poważnym doktorem literatury, a z zamiłowania zupełnie niepoważną autorką książek dla dzieci. Osobą bardzo ciepłą i lubiącą kontakt z czytelnikami. Przez długi czas w miesięczniku "Dziecko" radziła rodzicom jak wytrzymać z dziećmi. Teraz pisząc bajki pomaga dzieciom wytrzymać z rodzicami.

Pani Roksana przyjechała do nasz ze swoją pluszową "przyjaciółką": ryjówką Florką. Rodzicom może nic to nie mówi, ale dzieciaki znają ją doskonale! Florka jest bohaterką kilku fajnych książek i serialu animowanego.

To kilkuletnia rezolutna autorka pamiętnika, która właśnie nauczyła się pisać. Mała filozofka, która pyta, docieka, odkrywa. Zastanawia ją, gdzie jesteśmy, kiedy śpimy, i gdzie chowa się ten czas, którego tak brakuje mamie i tacie. Albo czy coś może być i nie być jednocześnie… Florka bada otoczenie, eksperymentuje, podaje w wątpliwość. Wszystko ją ciekawi. Miewa złe sny i bałagan w pokoju. Uczy się, co znaczy przyjaźń i że nie wszystko, co się świeci, to złoto. Przekonuje się też, jak to jest mieć młodsze rodzeństwo i że przedszkole w sumie nie jest złe. Bacznie obserwuje świat i go komentuje. I choć Florka jest… ryjówką, jada kanapki z komarem i muchy w czekoladzie, to naprawdę można się z nią zaprzyjaźnić!
W trakcie spotkania uczniowie dowiedzieli się, skąd autorka bierze pomysły do swoich książek, w jaki sposób przywiezione przez nią rekwizyty pomogły jej w powstawaniu książek. Wytłumaczyła również dzieciom  jak ważną role odgrywa w życiu wyobraźnia. Na koniec autorka przeczytała fragmenty swoich książek oraz pokazała jaką drogę musi przejść książka, aby się znaleźć w bibliotece.
Na koniec spotkania dzieci poprosiły autorkę o dedykację na jej książkach. Każda z nich była indywidualna, bo Pani Roksana, z każdym dzieckiem starała się porozmawiać chociaż chwilkę, aby poznać jego zainteresowania. Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze.
Spotkanie z pisarzem to już ostatnie zajęcia w ramach projektu ,,Jak to z pismem i książką było’’, realizowanych przez Gminną bibliotekę Publiczną w Gomunicach, dzięki nagrodzie przyznanej przez Muzeum Sztuki w Łodzi w ramach konkursu ,,Koalicje Kultury’’, który jest dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Bardzo Młoda Kultura.

Poprawiony: czwartek, 20 października 2016 06:59  

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020


Gminna Biblioteka Publiczna w Gomunicach realizuję projekt, pt. ,,Kraina wyobraźni’’ dofinansowany ze środków Łódzkiego Domu Kultury Instytucji Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego


Publiczne Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Gomunicach rozpoczęło realizację zadań związanych z utworzeniem pracowni ekologicznej i nauk przyrodniczych pod nazwą „Eko–Świat” w ramach zadania konkursowego „Moja wymarzona ekopracownia”.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi

Publiczne Gimnazjum w Gomunicach


LOKALS.pl

LOKALS.pl

.


Gmina Gomunice realizuje projekt "Organizacja cyklu spotkań historycznych oraz wmurowanie  tablicy pamiątkowej  z okazji 100-lecia  utworzenia Legionów Polskich na terenie gminy Gomunice"

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich
Europa inwestuje w obszary wiejskie  Projekt pn.: "Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi