.: Gmina Gomunice :.

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona główna Informator Lokalny Kultura Aktualności Zbiór wierszy pt. "Słowa sercem pisane"

Zbiór wierszy pt. "Słowa sercem pisane"

Email Drukuj PDF

W grudniu 2010 roku oddana zostało do rąk czytelników książka ,,Słowa sercem pisane’’. Jest to zbiór wierszy miejscowych poetek. Autorkami są Panie:

  • Stanisława Krawczykowska (Gomunice)
  • Danuta Nurkowska (Chrzanowice)
  • Stanisława Sabaturska (Kletnia)
  • Henryka Witalewska (Gomunice)

 

Ilustracje do tej pozycji ,stanowią zdjęcia obrazów wykonane techniką krzyżykową przez Panią Małgorzatę Kukulska (Chrzanowice) oraz pejzaży i kwiatów namalowanych przez Panią Darię Kursewicz (Kletnia).

A oto co napisano we wstępie do książki:

 

Nie wiem, co to poezja,
po co i na co …
Wiem, że czasami ludzie
Czytają wiersze i płaczą

Władysław Broniewski

 

Drodzy czytelnicy,
Mieszkańcy Gminy Gomunice i nie tylko…

Oddajemy dziś w Państwa ręce szczególny tomik poezji – to poezja powstała ,,gdzieś za płotem’’, blisko nas, a nawet – wśród nas. Jej autorkami są nasze znajome, mieszkanki Gminy Gomunice. Czy wiemy, że wśród nas, w naszej Małej Ojczyźnie są kobiety, które nie tylko pełnią tradycyjne role mamy, żony , babci, sąsiadki czy koleżanki, ale także swoje uczucia, przemyślenia, emocje przelewają na papier, ubierając je w słowa poezji? Z pewnością nie wszyscy. Tylko nieliczni mieszkańcy Gminy Gomunice mieli okazję uczestniczyć w spotkaniach z rodzimymi poetkami w Gminnej Bibliotece Publicznej w Gomunicach. Dlatego też staraniem władz samorządowych Gminy Gomunice niniejszy wybór wierszy trafia do rąk wszystkich zainteresowanych. Na uwagę zasługują również zamieszczone w tomiku zdjęcia obrazów i haftów autorstwa mieszkanek naszej gminy.

Pragniemy wyrazić szczere podziękowania i życzenia sukcesów na artystycznej niwie autorkom, które zdecydowały się rozpowszechnić swoje prace, a tym samym promować naszą Małą Ojczyznę.

Samorząd
Gminy Gomunice

Poprawiony: środa, 30 marca 2011 14:34  

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020


Gminna Biblioteka Publiczna w Gomunicach realizuję projekt, pt. ,,Kraina wyobraźni’’ dofinansowany ze środków Łódzkiego Domu Kultury Instytucji Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego


Publiczne Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Gomunicach rozpoczęło realizację zadań związanych z utworzeniem pracowni ekologicznej i nauk przyrodniczych pod nazwą „Eko–Świat” w ramach zadania konkursowego „Moja wymarzona ekopracownia”.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi

Publiczne Gimnazjum w Gomunicach


LOKALS.pl

LOKALS.pl

.


Gmina Gomunice realizuje projekt "Organizacja cyklu spotkań historycznych oraz wmurowanie  tablicy pamiątkowej  z okazji 100-lecia  utworzenia Legionów Polskich na terenie gminy Gomunice"

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich
Europa inwestuje w obszary wiejskie  Projekt pn.: "Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi