.: Gmina Gomunice :.

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona główna Informator Lokalny Kultura Aktualności Spotkanie z Panią Ewą Chotomską

Spotkanie z Panią Ewą Chotomską

Email Drukuj

Ewa Chotomska jest pisarką, autorką tekstów piosenek dla dzieci a także scenarzystką programów telewizyjnych skierowanych do najmłodszych, takich jak  Tik-Tak, Fasola, Domowe przedszkole, Młynek.

Razem z Andrzejem Grabowskim założyła  dziecięcy zespół Fasolki. Występowała także w programie telewizyjnym Tik-Tak jako Ciotka Klotka. Program emitowano przez ponad 17 lat, nagrano ok. 1600 odcinków.

Jest także autorką tekstów do wielu piosenek dla dzieci, które stały się powszechnie znane, m.in.: Szczotka pasta, Mydło lubi zabawę, Myj zęby, Moja fantazja.
Na zaproszenie Gminnej Biblioteki w Gomunicach, odwiedziła dzieci z klas I-III Szkoły Podstawowej .
Jej spotkanie  rozpoczęło się piosenką Pan TIK-TAK. Pani Ewa powitała dzieci w swoim przepięknym, kolorowym stroju Ciotki Klotki. W kolorowym kapeluszu,  szlem z piór i butem… jednym czerwonym a drugim niebieskim,  już stworzyła bajkową atmosferę. Opowiedziała nam, jak to już we wczesnym dzieciństwie rymowała wraz ze swoją sławną mamą Wandą Chotomską. Nas również próbowała wciągnąć  do tej zabawy.  Zachętą do ruszenia głową były cukierki, które Pani Ewa nosiła w wiklinowym koszu. Pisarka podkreśliła , że  inspiracją do jej twórczości często były również zwierzęta. Szczególnie pies, który z racji swojego rodowodu nazywał się Pareras, bo jego przodkowie byli psami wielu ras. Tak właśnie powstała jedna z jej książek Pamiętnika Feliksa Parerasa.
Ponieważ autorka znana jest przede wszystkim z piosenek zebranych w książkowe wydanie Piosenek Ciotki Klotki,  nie mogło ich również zabraknąć na naszym spotkaniu. A że zna je każde dziecko, to śpiewaliśmy je razem. Przy tak rytmicznych piosenkach można również tańczyć, gimnastykować,  więc i tu mogliśmy bawić się wspólnie. Pani Ewa podkreśliła rangę książki w edukacji i rozwoju dzieci i  w zachęcała rodziców, dziadków, babcie czy innych dorosłych  do  czytania im książek na głos. Stwierdziła nawet, że obowiązkiem dorosłego jest czytanie dziecku do 12 roku życia. Biblioteka oczywiście też się z tym zgadza.
Po spotkaniu dzieci  ustawiły się w długiej  kolejce po autograf , bo miło mieć w domu książkę z dedykacją od tak znanej osoby.Poprawiony: piątek, 24 kwietnia 2015 07:46  

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020


Gminna Biblioteka Publiczna w Gomunicach realizuję projekt, pt. ,,Kraina wyobraźni’’ dofinansowany ze środków Łódzkiego Domu Kultury Instytucji Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego


Publiczne Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Gomunicach rozpoczęło realizację zadań związanych z utworzeniem pracowni ekologicznej i nauk przyrodniczych pod nazwą „Eko–Świat” w ramach zadania konkursowego „Moja wymarzona ekopracownia”.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi

Publiczne Gimnazjum w Gomunicach


LOKALS.pl

LOKALS.pl

.


Gmina Gomunice realizuje projekt "Organizacja cyklu spotkań historycznych oraz wmurowanie  tablicy pamiątkowej  z okazji 100-lecia  utworzenia Legionów Polskich na terenie gminy Gomunice"

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich
Europa inwestuje w obszary wiejskie  Projekt pn.: "Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi