.: Gmina Gomunice :.

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Palmy wielkanocne

Email Drukuj

Już po raz kolejny spotkaliśmy się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Gomunicach i jej filii w Chrzanowicach, aby wykonać  palmy wielkanocne.

Każdy z uczestników zajęć otrzymał kilka gałązek wierzby z tak zwanymi baziami, nieco bukszpanu, do złudzenia przypominającego naszą leśna borówkę(brusznicę), bibułę oraz drucik bo mocowania poszczególnych elementów. Prym wiodły panie, które corocznie uczestniczą w tego typu zajęciach. Każda osoba starała się,  aby jej palma była piękna i kolorowa jak na tradycję ludową przystało. Mimo tego,  że niektórzy z góry zakładali,  że nie podołają temu zadaniu, okazało się że wszystkie palmy były naprawdę ładne.

Wykonaliśmy również duże palmy, które już tradycyjne przyozdobiły kościoły w  czasie uroczystości Niedzieli Palmowej.  Były one co prawda nieco mniejsze od tych z Lipnicy Murowanej w województwie małopolskim, ale  prezentowały się równie okazale.
W erze plastikowych ozdób, które zalewają nasz rynek, nasze ozdoby wielkanocne na pewno są niepowtarzalne. A równie ważne jest, że zostały wykonane samodzielnie w gronie czytelników bibliotek.

 

Poprawiony: środa, 01 kwietnia 2015 08:25  

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020


Gminna Biblioteka Publiczna w Gomunicach realizuję projekt, pt. ,,Kraina wyobraźni’’ dofinansowany ze środków Łódzkiego Domu Kultury Instytucji Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego


Publiczne Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Gomunicach rozpoczęło realizację zadań związanych z utworzeniem pracowni ekologicznej i nauk przyrodniczych pod nazwą „Eko–Świat” w ramach zadania konkursowego „Moja wymarzona ekopracownia”.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi

Publiczne Gimnazjum w Gomunicach


LOKALS.pl

LOKALS.pl

.


Gmina Gomunice realizuje projekt "Organizacja cyklu spotkań historycznych oraz wmurowanie  tablicy pamiątkowej  z okazji 100-lecia  utworzenia Legionów Polskich na terenie gminy Gomunice"

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich
Europa inwestuje w obszary wiejskie  Projekt pn.: "Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi