.: Gmina Gomunice :.

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona główna Informator Lokalny Kultura Aktualności Konkurs - Legendy i podania obszaru LGD BUD-UJ RAZEM

Konkurs - Legendy i podania obszaru LGD BUD-UJ RAZEM

Email Drukuj

W Internacie Zespołu Szkół Rolniczych w Czarnocinie odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu „Legendy i podania obszaru LGD „BUD-UJ RAZEM”.

Lokalna Grupa działania skupia 22 gminy i to na ich terenie ogłoszony został konkurs na który wpłynęło 35 prac. Zgłoszone prace oceniane były w trzech kategoriach wiekowych: 13-15 lat, 16-19 lat oraz 20 lat i wzwyż.  Komisja konkursowa, wśród którego była również Pani Aneta Kowalczk, polonistka z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gomunicach, mała trudne zadanie, bo jak podkreślił podczas gali jej przewodniczący Pan Andrzej Legieziński, poziom prac był bardzo wysoki.
Gomunice okazały się bezkonkurencyjne!
W kategorii 13-15 lat pierwsze miejsce zajęła  Aleksandra Trachta, uczennica Publicznego Gimnazjum w Gomunicach, za pracę  „Rzecz o Gomunicach”, W trzeciej grupie na pierwszym miejscu uplasowała się legenda Danuty Nurkowskiej „Ludowe opowieści”, na drugim „Trzy krzyże” Witalewskiej Henryki, obie Panie reprezentowały Gminną Bibliotekę Publiczną w Gomunicach. Laureaci otrzymali nagrody oraz dyplomy, które wręczyła Pani Krystyna Adaszkiewicz, Prezes Stowarzyszenia ,,BUD-UJ RAZEM’’
Na zakończenie spotkania zarówno organizatorzy, jak i biorący udział w konkursie, podkreślili znaczenie tego typu przedsięwzięć. Działanie takie motywują  do dbania o lokalne tradycje. Jest to również szansa  na przetrwanie tych podań i legend dla kolejnych pokoleń.

 

Poprawiony: środa, 14 stycznia 2015 07:43  

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020


Gminna Biblioteka Publiczna w Gomunicach realizuję projekt, pt. ,,Kraina wyobraźni’’ dofinansowany ze środków Łódzkiego Domu Kultury Instytucji Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego


Publiczne Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Gomunicach rozpoczęło realizację zadań związanych z utworzeniem pracowni ekologicznej i nauk przyrodniczych pod nazwą „Eko–Świat” w ramach zadania konkursowego „Moja wymarzona ekopracownia”.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi

Publiczne Gimnazjum w Gomunicach


LOKALS.pl

LOKALS.pl

.


Gmina Gomunice realizuje projekt "Organizacja cyklu spotkań historycznych oraz wmurowanie  tablicy pamiątkowej  z okazji 100-lecia  utworzenia Legionów Polskich na terenie gminy Gomunice"

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich
Europa inwestuje w obszary wiejskie  Projekt pn.: "Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi