.: Gmina Gomunice :.

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Jasełka w Piaszczycach

Email Drukuj

Tradycyjnie już dzieci i młodzież ze Świetlicy Środowiskowej w Piaszczycach  w okresie przedświątecznym przygotowały jasełka. W przedstawieniu brały udział dzieci  i młodzież, które uczęszczają do niej na co dzień.Tym razem historia narodzin Zbawiciela była przedstawiona na  wesoło i  wszyscy dobrze się bawili.

Oczywiście nie brak tu było treści religijnych. Było więc trochę tradycyjnie a trochę współcześnie. Obok typowych postaci  takich jak diabły, anioły  i  Święta Rodzina  byli także przedstawiciele różnych zawodów.  Tegoroczne jasełka miały uniwersalne przesłanie, aby ludzie uśmiechem witali się co dzień, a odnowę ziemi zaczęli od siebie. Po występie młodzi aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.
Oczywiście rodzice stanęli na wysokości zadania  i zadbali o wigilijne potrawy  na stole. Były więc pierogi, ciasta i oczywiście opłatek. Kulminacyjnym punktem były  prezenty wręczane przez Świętego Mikołaja. Nie było łatwo,  bo Mikołaj znał wszystkie przewinienia i gęsto kazał się z nich  tłumaczyć,  po to  aby pamiętać że grzecznym trzeba być cały rok. Aby otrzymać podarek trzeba było wykazać się swoimi umiejętnościami wokalnymi, recytatorskimi lub gimnastycznymi.

Niespodzianką było telewizyjne show Must Be the Music. Tylko muzyka.  Tutaj młodzi wykonawczy mieli bardzo trudne zadanie. Musieli przekonać do swojego występu bardzo surowe jury. Kora / Izabela Kaczmarek-Matyszczyk/, Elżbieta Zapendowska /Henryka Witalewska/ , Adam Sztaba /wójt Paweł Olejniczak/ i  Piotr Rogucki / sekretarz Krzysztof Gaborski/ z uwagą wsłuchiwali  się w ich popisy wokalne. Ale okazało się,  że nawet tak wymagające  jury było zachwycone poziomem jaki zaprezentowali młodzi piosenkarze  
i wszyscy przeszli do następnego etapu eliminacji.

Największym atutem spotkania  był fakt, że w sposób humorystyczny i przystępny dla szerszego grona odbiorców ukazywały historię narodzin Zbawiciela,  a także połączyły we wspólnym kolędowaniu wszystkich mieszkańców od najmłodszego do najstarszego pokolenia.

 

Poprawiony: poniedziałek, 22 grudnia 2014 13:03  

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020


Gminna Biblioteka Publiczna w Gomunicach realizuję projekt, pt. ,,Kraina wyobraźni’’ dofinansowany ze środków Łódzkiego Domu Kultury Instytucji Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego


Publiczne Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Gomunicach rozpoczęło realizację zadań związanych z utworzeniem pracowni ekologicznej i nauk przyrodniczych pod nazwą „Eko–Świat” w ramach zadania konkursowego „Moja wymarzona ekopracownia”.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi

Publiczne Gimnazjum w Gomunicach


LOKALS.pl

LOKALS.pl

.


Gmina Gomunice realizuje projekt "Organizacja cyklu spotkań historycznych oraz wmurowanie  tablicy pamiątkowej  z okazji 100-lecia  utworzenia Legionów Polskich na terenie gminy Gomunice"

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich
Europa inwestuje w obszary wiejskie  Projekt pn.: "Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi