.: Gmina Gomunice :.

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona główna Informator Lokalny Kultura Aktualności Quest jako forma zwiedzania miejsc

Quest jako forma zwiedzania miejsc

Email Drukuj

Quest to ciekawa rozrywka na którą stać każdego. Wystarczy tylko trochę dobrych chęci i można wyruszać na poszukiwanie nowych doznań.

To również okazja to rodzinnej zabawy rodziców i dzieci, kontaktu  z naturą, poznawanie nowych miejsc, ich historii. To  świetna  zabawa dla tych, dla których świat nie kończy się przed telewizorem i komputerem.
Questing to wierszowane zagadki wraz z mapkami prowadzącymi przez nieoznakowane szlaki. Wydawane są w formie ulotek, które można otrzymać w urzędach gmin, domach kultury i od członków Lokalnych Grup Działania: „BUD-UJ RAZEM”, „Dolina rzeki Grabi” oraz Fundacji Rozwoju Gmin „PRYM”. Można je również bezpłatnie ściągnąć ze strony www.quiz.questing.pl oraz www.questing.pl. Dla wielbicieli nowych technologii, powstała również aplikacja na smartfony. Trzydzieści pięć  ścieżek, które zostały stworzone na terenie łódzkiego, pozwalają poznać teren, od zupełnie innej strony.
U nas bezpłatna ulotkę można  dostać w Gminnej Bibliotece Publicznej w godzinach jej pracy. Okazuję się, że amatorzy tej formy aktywnego wypoczynku potrafią przewędrować wiele kilometrów, aby zdobyć kolejną pieczątkę w albumie kolekcjonerskim. Ostatnio  naszą miejscowość odwiedzili członkowie PTTK Pabianice, Klub Turystyki Kolarskiej „Konusik”. Quest  ,,Spacerkiem po Gomunicach’’  były  dla nich ostatnią już trasą do zdobycia. Miejmy nadzieje,  że ta ciekawa forma aktywnego spędzania czasu i u nas znajdzie naśladowców.

Poprawiony: piątek, 26 września 2014 12:45  

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020


Gminna Biblioteka Publiczna w Gomunicach realizuję projekt, pt. ,,Kraina wyobraźni’’ dofinansowany ze środków Łódzkiego Domu Kultury Instytucji Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego


Publiczne Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Gomunicach rozpoczęło realizację zadań związanych z utworzeniem pracowni ekologicznej i nauk przyrodniczych pod nazwą „Eko–Świat” w ramach zadania konkursowego „Moja wymarzona ekopracownia”.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi

Publiczne Gimnazjum w Gomunicach


LOKALS.pl

LOKALS.pl

.


Gmina Gomunice realizuje projekt "Organizacja cyklu spotkań historycznych oraz wmurowanie  tablicy pamiątkowej  z okazji 100-lecia  utworzenia Legionów Polskich na terenie gminy Gomunice"

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich
Europa inwestuje w obszary wiejskie  Projekt pn.: "Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi