.: Gmina Gomunice :.

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona główna Informator Lokalny Kultura Aktualności Kanonizacja Jana Pawła II - przedstawienie

Kanonizacja Jana Pawła II - przedstawienie

Email Drukuj

Rok 2014 to czas Jana Pawła II. Kościół potwierdził przed całym światem jego świętość, dokonując aktu kanonizacji.

Na naszych oczach spełniło się pragnienie serc wielu ludzi. Pragnienie, którego symbolicznym wyrazem były transparenty z napisem "Santo Subito!" na Placu św. Piotra, w dniu pogrzebu Jana Pawła II. Było to spontaniczne wołanie wiernych, którzy byli przekonani, że mieli szczęście przez wiele lat obserwować życie człowieka świętego. Teraz to wszystko się wypełniło.
Nie możemy zapomnieć o tym, czego Jan Paweł II nas uczył, że musimy podjąć i zrozumieć jego wielką spuściznę.  Świętość Jana Pawła II, to dla nas  jego sposób życia. Otwartość na drugiego człowieka, pokora, głoszenie Jezusa wszędzie i na wszelki możliwy sposób, szacunek dla każdego człowieka (także dla niewierzącego) i świadectwo żywej relacji z Bogiem. Chcemy, by następne pokolenia nie zapomniały,  jak wielkim był człowiekiem.
To głębokie przesłanie przyświecało uroczystości, która miała miejsce na Hali sportowej naszej miejscowości 18 czerwca.
Dzieci i młodzież z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego i Publicznego Gimnazjum w Gomunicach wraz z nauczycielami,  przygotowały uroczystość upamiętniającą kanonizacje Jana Pawła II. Efektem ich pracy było widowisko sceniczno- muzyczne. Rozmach tego przedsięwzięcia zachwycił wszystkich. Na uroczystość przybyły władze gminy, przedstawiciele organizacji działających na terenie gminy, uczniowie zaprzyjaźnionych szkół, mieszkańcy. Młodzi aktorzy pokazali wszystkie swoje zdolności. A okazuje się, że nasi uczniowie mają się czym pochwalić.  Scenografia przedstawienia nie odbiegała niczym od profesjonalnego widowiska. A na zakończenie tak jak to miał w zwyczaju nasz Papież wraz z przyjaciółmi po skończonych lekcjach w szkole,  wszyscy poszliśmy na kremówki.

Poprawiony: środa, 25 czerwca 2014 12:30  

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020


Gminna Biblioteka Publiczna w Gomunicach realizuję projekt, pt. ,,Kraina wyobraźni’’ dofinansowany ze środków Łódzkiego Domu Kultury Instytucji Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego


Publiczne Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Gomunicach rozpoczęło realizację zadań związanych z utworzeniem pracowni ekologicznej i nauk przyrodniczych pod nazwą „Eko–Świat” w ramach zadania konkursowego „Moja wymarzona ekopracownia”.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi

Publiczne Gimnazjum w Gomunicach


LOKALS.pl

LOKALS.pl

.


Gmina Gomunice realizuje projekt "Organizacja cyklu spotkań historycznych oraz wmurowanie  tablicy pamiątkowej  z okazji 100-lecia  utworzenia Legionów Polskich na terenie gminy Gomunice"

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich
Europa inwestuje w obszary wiejskie  Projekt pn.: "Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi