.: Gmina Gomunice :.

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona główna Informator Lokalny Kultura Aktualności Festiwal Twórczości Seniorów

Festiwal Twórczości Seniorów

Email Drukuj

Festiwal Twórczości Seniorów zorganizowali słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy SAN w Radomsku już po raz czwarty.  Zespoły i soliści pokazali co potrafią 26 maja podczas koncertu w Miejskim Domu Kultury w Radomsku.

Celem Przeglądu jest prezentacja dorobku artystycznego, wymiana doświadczeń i budowanie więzi  w środowisku.  Jest ona bardzo ważna, bo dzięki niej ludzie, którzy mają już za sobą lata aktywności zawodowej, mogą realizować swoje pasje i marzenia.
Do udziału w Festiwalu zgłosiło się w sumie aż 140 osób, w tym zespoły: „Klepisko”, chór „Od A do Z” Stowarzyszenia Kobiet z Kietlina oraz „Złota Nutka” z MDK. Gminę Gomunice reprezentował zespół „Chrzanowianki i dwa Janki’’. Swoje talenty mogli też zaprezentować seniorzy-poeci, na tę okazję przygotowali specjalne utwory, które następnie mieli wyrecytować przed publicznością. Tutaj zaprezentowały się  Panie: Danuta Nurkowska, Henryka Witalewska ,Stanisława Krawczykowska.
Występy  reprezentantów Gminy Gomunice spotkały się z dużym aplauzem publiczności. Cieszy nas szczególnie fakt, że emeryci to ludzie aktywni, nie zamykający się w czterech ścianach swoich domów.

Poprawiony: środa, 28 maja 2014 12:12  

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020


Gminna Biblioteka Publiczna w Gomunicach realizuję projekt, pt. ,,Kraina wyobraźni’’ dofinansowany ze środków Łódzkiego Domu Kultury Instytucji Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego


Publiczne Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Gomunicach rozpoczęło realizację zadań związanych z utworzeniem pracowni ekologicznej i nauk przyrodniczych pod nazwą „Eko–Świat” w ramach zadania konkursowego „Moja wymarzona ekopracownia”.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi

Publiczne Gimnazjum w Gomunicach


LOKALS.pl

LOKALS.pl

.


Gmina Gomunice realizuje projekt "Organizacja cyklu spotkań historycznych oraz wmurowanie  tablicy pamiątkowej  z okazji 100-lecia  utworzenia Legionów Polskich na terenie gminy Gomunice"

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich
Europa inwestuje w obszary wiejskie  Projekt pn.: "Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi