.: Gmina Gomunice :.

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Tydzień bibliotek

Email Drukuj

Biblioteka

Biblioteka to dom książek
Z nich wypływa wiedza, mądrość
Czytają je starsi, dzieci
Czytelnicy biblioteki.
W Gomunickiej bibliotece
Mnóstwo książek w niej znajdziecie
Powieści, opowiadania
Bajki, baśnie do czytania.
A gdy książkę chcesz wybierać
Pomoże Ci Pani Ela
Zawsze mile wszystkich wita
I doradzi co masz czytać.
Jeszcze pragnę dodać tyle
Że gdy wstąpisz tu na chwilę
Ujrzysz wiele pięknych kwiatów
I wojskowych eksponatów.
A więc dłużej już nie zwlekaj
W bibliotece książka czeka!

H. Witalewska

Tydzień Bibliotek przypadający w tym roku w dniach 8 – 15 maja ma, jak co roku zwrócić uwagę społeczeństwa na pracę bibliotek i ich zaangażowanie w życie społeczności lokalnej. W tym roku przebiegał on pod hasłem ,,Biblioteka przestrzenią dla kreatywnych’’.

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Gomunicach rozpoczął się od spotkania z Panią Henryką Witalewską, mieszkanką Gomunic, której pasją jest poezja. Inspiracją do jej wierszy może być wszystko, bo jak podkreśla Pani Henryka poeta musi być bystrym obserwatorem.
Aby zachęcić najmłodszych do zapisania się do biblioteki bibliotekarka odwiedziła również przedszkolaków. Najmłodsi chętnie wysłuchali książeczki o zasadach dobrego wychowania, których przestrzegać powinien każdy. Przedszkolaki zaciekawione jak wygląda biblioteka odwiedziły ją wraz ze swoimi wychowawczyniami.
Nieco starsi, bo uczniowie klas I-III, zostali nagrodzeni dyplomami i książkami za udział w konkursie ,,Moje wymarzone ferie’’, który biblioteka ogłosiła w lutym tego roku. Dzieci  włożyły wiele wysiłku w powstanie prac, ale efekty były przepiękne.
Czytelnicy Filii Bibliotecznej w Chrzanowicach również spędzili ten czas twórczo. Mogli, bowiem na warsztatach nauczyć się jak wyplatać koszyki z papierowej wikliny. Efekty ich pracy mamy poznają już wkrótce, bo dzieciaki chcą nimi obdarować mamy w dniu ich święta.
,,Prośba o wiele piosenek... Tuwim różnorodny” pod takim hasłem 9 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku odbyło się spotkanie z Kazimierzem Szymeczko, autorem książek dla dzieci i młodzieży o tematyce historycznej i przygodowej. Autor mówił o swoich utworach i odpowiadał na pytania dzieci. W spotkaniu uczestniczyli również uczniowie klas piątych i szóstych Zespołu Szklono – Przedszkolnego w Gomunicach.
Uczniowie Gimnazjum i Szkoły Podstawowej po raz kolejny mogli spotkać się z Panem Rafałem Jędrzejczykiem, pasjonatem historii II wojny światowej, członkiem Grupy Rekonstrukcji Historycznej 84 Pułku Strzelców Poleskich. Młodzież mogła zobaczyć jak wyglądał strój i uzbrojenie żołnierza kampanii wrześniowej. Pan Rafał odwiedził również przedszkolaków, bo podczas wizyty w bibliotece bardzo zainteresowały ich modele czołgów i samolotów budowanych przez niego.
Tak, więc tematyka Tygodnia Bibliotek była bardzo różnorodna i każdy mógł znaleźć dla siebie coś miłego i mamy nadzieję, że wszyscy którzy nie byli jeszcze nigdy w bibliotece szybko naprawią ten błąd.
Mamy również nadzieję, że sprostaliśmy hasłu ,,Biblioteka przestrzenią dla kreatywnych’’ to znaczy pomysłowa, posiadająca potencjał twórczy,  stwarzająca nowe możliwości.

Poprawiony: poniedziałek, 20 maja 2013 08:12  

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020


Gminna Biblioteka Publiczna w Gomunicach realizuję projekt, pt. ,,Kraina wyobraźni’’ dofinansowany ze środków Łódzkiego Domu Kultury Instytucji Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego


Publiczne Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Gomunicach rozpoczęło realizację zadań związanych z utworzeniem pracowni ekologicznej i nauk przyrodniczych pod nazwą „Eko–Świat” w ramach zadania konkursowego „Moja wymarzona ekopracownia”.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi

Publiczne Gimnazjum w Gomunicach


LOKALS.pl

LOKALS.pl

.


Gmina Gomunice realizuje projekt "Organizacja cyklu spotkań historycznych oraz wmurowanie  tablicy pamiątkowej  z okazji 100-lecia  utworzenia Legionów Polskich na terenie gminy Gomunice"

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich
Europa inwestuje w obszary wiejskie  Projekt pn.: "Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi