.: Gmina Gomunice :.

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona główna Informator Lokalny Kultura Aktualności Spotkanie z rzecznikiem konsumentów 2013 r.

Spotkanie z rzecznikiem konsumentów 2013 r.

Email Drukuj

Każdy konsument mający problem z nieuczciwym przedsiębiorcą może liczyć na wsparcie specjalisty jakim jest rzecznik konsumentów. Jego podstawowym zadaniem jest udzielanie bezpłatnego poradnictwa i informacji prawnych z zakresu ochrony konsumenta. Na terenie powiatu radomszczańskiego obowiązki te pełni Pan Michał Sewerynek. Mieszkańcy mieli możliwość spotkania z nim w Gminnej Bibliotece Publicznej w Gomunicach.

Okazuję się, że nadal nie znamy swoich praw w tym temacie. Osoby starsze często dokonują nieprzemyślanych zakupów. To wiąże się z poważnymi konsekwencjami.  Co stanowi największy problem? Umowy kredytowe, ale nie te zawierane w bankach czy w sklepach, lecz w zupełnie nieoczekiwanych miejscach. Specjalizują się w nich firmy kierujące swoją ofertę głównie do osób schorowanych i w podeszłym wieku. Proponują rozmaite, zazwyczaj bardzo drogie i dziwne, przedmioty jak antyreumatyczna pościel w niewiarygodnych cenach, cudowne garnki za tysiące złotych. Kupujący te rzeczy w trakcie tak zwanych prezentacji, w większości przypadków nie zdają sobie sprawy, że jednocześnie zawierają umowę kredytową. Jednym z podstawowych grzechów jest nieczytanie umów i wiara w deklaracje sprzedawców. Klienci nawet do biura rzecznika potrafią zgłaszać się bez umowy, nie znając jej treści. Nie wiedzą też, że wcześniej należy pisemnie odstąpić od umowy albo złożyć reklamację.

Poprawiony: czwartek, 25 kwietnia 2013 08:22  

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020


Gminna Biblioteka Publiczna w Gomunicach realizuję projekt, pt. ,,Kraina wyobraźni’’ dofinansowany ze środków Łódzkiego Domu Kultury Instytucji Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego


Publiczne Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Gomunicach rozpoczęło realizację zadań związanych z utworzeniem pracowni ekologicznej i nauk przyrodniczych pod nazwą „Eko–Świat” w ramach zadania konkursowego „Moja wymarzona ekopracownia”.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi

Publiczne Gimnazjum w Gomunicach


LOKALS.pl

LOKALS.pl

.


Gmina Gomunice realizuje projekt "Organizacja cyklu spotkań historycznych oraz wmurowanie  tablicy pamiątkowej  z okazji 100-lecia  utworzenia Legionów Polskich na terenie gminy Gomunice"

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich
Europa inwestuje w obszary wiejskie  Projekt pn.: "Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi