.: Gmina Gomunice :.

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona główna Informator Lokalny Kultura Aktualności Spotkanie z Grzegorzem Kasdepke

Spotkanie z Grzegorzem Kasdepke

Email Drukuj

Uczniowie Szkół Podstawowych z Gomunic i Chrzanowic mieli możliwość uczestniczenia w spotkaniu zorganizowanym przez Gminna Bibliotekę Publiczną w Gomunicach,  w ramach projektu  ,,Od papirusu do i Pada". Gościem spotkania był Grzegorz Kasdepke, autor bestselerowych książek dla dzieci i młodzieży.

Bohaterem jego pierwszej powieści był syn Kacper i to stąd właśnie ,,Kacperiada: opowiadania dla łobuzów i nie tylko’’. Potem oczywiście powstawały następne i jak mówi autor, nigdy nie policzył ile ich napisał, ale na pewno jest ich ponad 30. Wszystkie są bardzo chętnie czytane przez dzieci, bo dotykają ich codziennych problemów, ale napisane są z niezwykłym poczuciem humoru. Pouczają, wskazują poprawne normy zachowania, a jednocześnie wolne są od nudnego moralizatorstwa.

Ponieważ syn pisarza ma już 18 lat, dlatego inspiracji  do swoich nowych książek szuka na spotkaniach autorskich. Bo właśnie podczas rozmowy z czytelnikami rodzą się nowe pomysły. A ponieważ Pan Grzegorz jest radosnym człowiekiem, pełnym entuzjazmu i ma świetny kontakt z dziećmi na ich twarzach cały czas gościł uśmiech. Szczególnie było to widoczne  podczas ,,konferencji prasowej", gdzie autor z dużym dystansem do siebie odpowiadał dowcipnie na wszystkie pytania.
Na zakończenie dzieci ustawiły się w długiej kolejce, bo każdy chciał mieć na pamiątkę autograf pisarza.

Poprawiony: wtorek, 19 marca 2013 11:25  

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020


Gminna Biblioteka Publiczna w Gomunicach realizuję projekt, pt. ,,Kraina wyobraźni’’ dofinansowany ze środków Łódzkiego Domu Kultury Instytucji Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego


Publiczne Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Gomunicach rozpoczęło realizację zadań związanych z utworzeniem pracowni ekologicznej i nauk przyrodniczych pod nazwą „Eko–Świat” w ramach zadania konkursowego „Moja wymarzona ekopracownia”.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi

Publiczne Gimnazjum w Gomunicach


LOKALS.pl

LOKALS.pl

.


Gmina Gomunice realizuje projekt "Organizacja cyklu spotkań historycznych oraz wmurowanie  tablicy pamiątkowej  z okazji 100-lecia  utworzenia Legionów Polskich na terenie gminy Gomunice"

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich
Europa inwestuje w obszary wiejskie  Projekt pn.: "Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi