.: Gmina Gomunice :.

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona główna Informator Lokalny Kultura Aktualności Link do przyszłości. Młodzi, Internet, Kariera

Link do przyszłości. Młodzi, Internet, Kariera

Email Drukuj

Młodzi o swojej karierze

Są młodzi, mieszkają w małych miejscowościach, mają mnóstwo zainteresowań, a przed sobą ważną życiową decyzję: czego dalej się uczyć, jakie studia wybrać, w jakim zawodzie się realizować. Po to, by w przyszłości mieć nie tylko pracę, ale i satysfakcję z tego, co się robi. Teraz mogą liczyć na pomoc i inspirację. Do bibliotek, szkół i domów kultury w całej Polsce wyruszyli „młodzi profesjonaliści”. Spotkają się z niemal 6 tysiącami uczniów szkół średnich i ostatnich klas gimnazjów. Wspólnie będą rozmawiać o karierze, nowych zawodach i roli nowoczesnych technologii w ich przyszłej pracy.

Spotkania z „młodymi profesjonalistami” to jeden z kluczowych elementów projektu „Link do przyszłości. Młodzi, Internet, Kariera” – nowego przedsięwzięcia Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, realizowanego dzięki środkom firmy Microsoft i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Projekt ma inspirować młodzież z małych miejscowości do kreatywnego myślenia o swojej przyszłości zawodowej, wykraczając poza schematy znane z najbliższego otoczenia.

„Młodzi profesjonaliści” to ludzie mający ciekawą, przyszłościową pracę, w której ważną rolę odgrywają nowoczesne technologie. Są wśród nich: pracownik agencji reklamowej, metodyk w firmie e-learningowej, grafik komputerowy, redaktor magazynu internetowego, twórca animacji i teledysków. Wszystkich łączy charyzma, pasja, z jaką wykonują swoją pracę i ważne doświadczenia zawodowe, mogące być inspiracją dla młodych ludzi.
Spotkanie zainicjowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Gomunicach poprowadził Pan Jan Wiesław Caban, współwłaściciel Agencji Reklamowej ,,Oxymoron’’. Uczestnikami byli uczniowie Publicznego Gimnazjum w Gomunicach.

Podczas spotkań młodzież dowiedziała się, jaka była droga do sukcesu „młodego profesjonalisty”, jak wygląda jego dzień pracy. Rozmawiając o nowych zawodach, zastanawiała się, które z nich są najbardziej przyszłościowe. Całość mała charakter warsztatowy (quizy, pytania, wspólne ćwiczenia).

Poprawiony: piątek, 01 marca 2013 10:38  

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020


Gminna Biblioteka Publiczna w Gomunicach realizuję projekt, pt. ,,Kraina wyobraźni’’ dofinansowany ze środków Łódzkiego Domu Kultury Instytucji Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego


Publiczne Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Gomunicach rozpoczęło realizację zadań związanych z utworzeniem pracowni ekologicznej i nauk przyrodniczych pod nazwą „Eko–Świat” w ramach zadania konkursowego „Moja wymarzona ekopracownia”.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi

Publiczne Gimnazjum w Gomunicach


LOKALS.pl

LOKALS.pl

.


Gmina Gomunice realizuje projekt "Organizacja cyklu spotkań historycznych oraz wmurowanie  tablicy pamiątkowej  z okazji 100-lecia  utworzenia Legionów Polskich na terenie gminy Gomunice"

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich
Europa inwestuje w obszary wiejskie  Projekt pn.: "Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi