.: Gmina Gomunice :.

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Warsztaty świąteczne

Email Drukuj

Święta coraz częściej kojarzą nam się tylko z przystrojonymi sklepami, a cała ich magia gdzieś ulatuje. Najpiękniejsze i najoryginalniejsze ozdoby świąteczne – zarówno do powieszenia na choince jak i do ofiarowania najbliższym – są te wykonane własnoręcznie. Od wieków prababcie, babcie, mamy wspólnie z dziećmi przygotowywały tradycyjne ozdoby choinkowe – anioły, gwiazdy, łańcuchy.

Gminna Biblioteka Publiczna w Gomunicach i Filia Biblioteczna w Chrzanowicach postanowiły wrócić do tego zwyczaju. Zaproponowały cykl warsztatów świątecznych, służących temu, żeby wczuć się w klimat Bożego Narodzenia i razem twórczo spędzili trochę czasu. Zaprosiliśmy małych i dużych, bo z doświadczenia wiemy, że zwłaszcza ci drudzy, kiedy wpadną w szał twórczy, to ciężko ich zatrzymać…
Zaczęliśmy od bibułkowych ozdób. Nauczyliśmy się jak wykonać aniołka, renifera obwieszonego prezentami, stroik… Następnym etapem przygotowań było wykonanie gwiazdy betlejemskiej z bibuły. To zadanie okazało się nie tyle trudne,  co pracochłonne, ale efekt jest prześliczny. Zaprawieni w bojach przystąpiliśmy do ozdabiania styropianowych kul.
W Polsce coraz większą popularnością cieszy się technika ozdabiania bombek zwana „karczochem”. Technika jest łatwa, bo z atłasowych, brokatowych czy satynowych wstążek układanych w trójkąty, powstać mogą nie tylko eleganckie bombki, ale również inne dekoracje świąteczne, tj. dzwonki, szyszki… Zajęcia spodobały się zarówno młodym jak i starszym czytelnikom. Okazało się, że nawet ci którzy nie wierzyli w swoje umiejętności plastyczne, przy niewielkiej pomocy,  potrafili wyczarować piękne rzeczy.

Poprawiony: wtorek, 11 grudnia 2012 08:49  

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020


Gminna Biblioteka Publiczna w Gomunicach realizuję projekt, pt. ,,Kraina wyobraźni’’ dofinansowany ze środków Łódzkiego Domu Kultury Instytucji Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego


Publiczne Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Gomunicach rozpoczęło realizację zadań związanych z utworzeniem pracowni ekologicznej i nauk przyrodniczych pod nazwą „Eko–Świat” w ramach zadania konkursowego „Moja wymarzona ekopracownia”.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi

Publiczne Gimnazjum w Gomunicach


LOKALS.pl

LOKALS.pl

.


Gmina Gomunice realizuje projekt "Organizacja cyklu spotkań historycznych oraz wmurowanie  tablicy pamiątkowej  z okazji 100-lecia  utworzenia Legionów Polskich na terenie gminy Gomunice"

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich
Europa inwestuje w obszary wiejskie  Projekt pn.: "Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi