.: Gmina Gomunice :.

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona główna Informator Lokalny Kultura Aktualności Festyny rodzinne w Chruścinie i Chrzanowicach

Festyny rodzinne w Chruścinie i Chrzanowicach

Email Drukuj PDF

Ubiegły weekend upłynął w gminie Gomunice pod znakiem festynów rodzinnych. Pierwszy z nich odbył się w sobotę w miejscowości Chruścin. Jego organizatorem było Stowarzyszenie Odnowa Chruści i Sołectwo, którzy zadbali o każdy szczegół tej imprezy. Odbył się między innymi mecz piłki nożnej, kawalerowie – żonaci.

Zawodnicy walczyli z pełnym poświęceniem, a kondycji pozazdrościć im mogliby nawet zawodnicy z kadry narodowej. Wynik oczywiście nie miał tu żadnego znaczenia, bo chodziło przede wszystkim o dobrą zabawę. Odbyła się również loteria fantowa, w której każdy los był wygrany. Dzieci bardzo chętnie malowały swoje twarze. Na ich uśmiechniętych buziach powstawały przepiękne kompozycje kwiatowe, chociaż chłopcy oczywiście woleli elementy motoryzacyjne. Nie zabrakło również pożywki dla ciała. Kulinarne popisy mieszkanek wsi, kusiły zapachem i wyglądem. Część artystyczną umilił występ zaproszonego przez organizatorów chóru ludowego ,,Chrzanowianki i dwa Janki’’. Na koniec młodzi muzycy z zespołu Vector, przygrywali do tańca niemal do białego rana.
Drugi z festynów odbył się w niedzielę w Chrzanowicach, a jego organizatorem była Szkoła Podstawowa. Tu również nie zabrakło sportowej rywalizacji. Wiele emocji wzbudził mecz siatkówki, dzieci kontra rodzice. Można było spróbować swoich umiejętności na torze przeszkód, postrzelać z łuku, pospacerować na szczudłach, a nawet nauczyć się zasad udzielania pierwszej pomocy. Kusiła możliwość zdobycia ciekawej nagrody w loterii fantowej oraz  słodkości przygotowane  przez rodziców. Wszystkie klasy zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne. Był to również dobry czas, by forum publicznym udekorować najlepszych uczniów w różnych dziedzinach. Gościnnie wystąpił chór ,,Chrzanowianki i dwa Janki’’. A na koniec przyszedł czas na dyskotekowe rytmy.

Poprawiony: wtorek, 26 czerwca 2012 11:33  

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020


Gminna Biblioteka Publiczna w Gomunicach realizuję projekt, pt. ,,Kraina wyobraźni’’ dofinansowany ze środków Łódzkiego Domu Kultury Instytucji Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego


Publiczne Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Gomunicach rozpoczęło realizację zadań związanych z utworzeniem pracowni ekologicznej i nauk przyrodniczych pod nazwą „Eko–Świat” w ramach zadania konkursowego „Moja wymarzona ekopracownia”.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi

Publiczne Gimnazjum w Gomunicach


LOKALS.pl

LOKALS.pl

.


Gmina Gomunice realizuje projekt "Organizacja cyklu spotkań historycznych oraz wmurowanie  tablicy pamiątkowej  z okazji 100-lecia  utworzenia Legionów Polskich na terenie gminy Gomunice"

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich
Europa inwestuje w obszary wiejskie  Projekt pn.: "Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi