.: Gmina Gomunice :.

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Dzień dziecka 2012

Email Drukuj

Tradycyjnie już wspólna zabawa połączyła mieszkańców w Dniu Dziecka. Imprezy z okazji tego miłego święta odbyły się miedzy innymi w Kletni, Świetlicy Wiejskiej w Wągliniu oraz Świetlicy Środowiskowej w Kocierzowach, gdzie Stowarzyszenie na Rzecz rozwoju Gminy Gomunice zadbało o sportową rywalizację najmłodszych oraz słodki poczęstunek.

Atrakcji nie zabrakło również w Chruścinie. Tu z kolei organizatorzy, którym było Stowarzyszenie Odnowa Wsi Chruścin  postawili sobie za zadnie pokazanie dzieciom jak bezpiecznie poruszać się na drodze. Wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim oraz Komendą Policji w Radomsku i Kamieńsku, przekazali młodym uczestnikom zasady poruszania się na drodze. Potem przyszedł czas na ich praktyczne  zastosowanie na torze przeszkód. Ale na tym nie koniec. Dzieci mogły zobaczyć od środka radiowóz a nawet przymierzyć mundur stróża prawa. Chłopców szczególnie zainteresował strój policjanta biorącego udział w tak zwanych działaniach prewencyjnych i wszelkie akcesoria z tym związane. Również strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Chrzanowicach postanowili pokazać dzieciom jak wygląda ich praca. Tu również można było zobaczyć wyposażenie strażaka biorącego udział w akcji gaśniczej, wóz bojowy, przymierzyć maskę przeciwgazową. Nie obyło się oczywiście bez zawodów sprawnościowych. Było przeciąganie liny, wyścigi w workach i wiele innych konkurencji, które miały przede wszystkim wywołać uśmiech na twarzach. Tutaj też nie obyło się bez słodkiego poczęstunku.
W Gomunicach Publiczne Gimnazjum przygotowało Festyn Rodzinny pt. Dziecko w objęciach miłości. Wspólne świętowanie umiliły występy artystyczne młodzieży, gry sportowe, loteria fantowa i kawiarenka z pysznościami przygotowanymi przez rodziców.

Poprawiony: piątek, 15 czerwca 2012 09:17  

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020


Gminna Biblioteka Publiczna w Gomunicach realizuję projekt, pt. ,,Kraina wyobraźni’’ dofinansowany ze środków Łódzkiego Domu Kultury Instytucji Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego


Publiczne Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Gomunicach rozpoczęło realizację zadań związanych z utworzeniem pracowni ekologicznej i nauk przyrodniczych pod nazwą „Eko–Świat” w ramach zadania konkursowego „Moja wymarzona ekopracownia”.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi

Publiczne Gimnazjum w Gomunicach


LOKALS.pl

LOKALS.pl

.


Gmina Gomunice realizuje projekt "Organizacja cyklu spotkań historycznych oraz wmurowanie  tablicy pamiątkowej  z okazji 100-lecia  utworzenia Legionów Polskich na terenie gminy Gomunice"

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich
Europa inwestuje w obszary wiejskie  Projekt pn.: "Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi