.: Gmina Gomunice :.

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona główna Informator Lokalny Kultura Aktualności Festyn Powiatowy w Przedborzu

Festyn Powiatowy w Przedborzu

Email Drukuj

Po raz szósty 10 czerwca 2012 r. odbył się Festyn Powiatowy ,,Lato z Powiatem Radomszczańskim’’. Tym razem gospodarzem był Przedbórz. Tradycyjne imprezę rozpoczął wielobarwny korowód, czyli tzw. Parada Gmin, który wyruszył spod Urzędu Miasta na stadion. Następnie na scenie zaprezentowały się zespoły ludowe i orkiestry dęte. Naszą gminę reprezentowały Słostowianki oraz Chrzanowianki i dwa Janki.

Na stoiskach można było spróbować regionalnych potraw. Swój namiot  prezentacyjny miało również Stowarzyszenie Poetyckie ,,Ponad’’, z nowym tomikiem ,,Poezja nie zna granic’’. Na jego łamach swoje wiersze opublikowało trzech poetów z terenu naszej gminy:  Szymon Śliwiński,  Henryka Witalewska i Stanisława Krawczykowska.
Oczywiście w tym roku nie mogło obyć się bez sportowych emocji. Rozgrywki MINI EURO 2012, które rozpoczęły się już podczas powiatowego Dnia Dziecka, miały swój finał właśnie na Festynie Powiatowym. Naszą gminę reprezentowali chłopcy ze Szkoły Podstawowej w Gomunicach, którzy grali w barwach Danii. Okazało się, że doszli do ścisłego finału i zajęli zaszczytne II miejsce.

Poprawiony: środa, 13 czerwca 2012 11:52  

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020


Gminna Biblioteka Publiczna w Gomunicach realizuję projekt, pt. ,,Kraina wyobraźni’’ dofinansowany ze środków Łódzkiego Domu Kultury Instytucji Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego


Publiczne Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Gomunicach rozpoczęło realizację zadań związanych z utworzeniem pracowni ekologicznej i nauk przyrodniczych pod nazwą „Eko–Świat” w ramach zadania konkursowego „Moja wymarzona ekopracownia”.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi

Publiczne Gimnazjum w Gomunicach


LOKALS.pl

LOKALS.pl

.


Gmina Gomunice realizuje projekt "Organizacja cyklu spotkań historycznych oraz wmurowanie  tablicy pamiątkowej  z okazji 100-lecia  utworzenia Legionów Polskich na terenie gminy Gomunice"

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich
Europa inwestuje w obszary wiejskie  Projekt pn.: "Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi