.: Gmina Gomunice :.

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona główna Informator Lokalny Kultura Aktualności Gimnazjaliści w Państwowej Straży Pożarnej i Muzeum Regionalnym w Radomsku

Gimnazjaliści w Państwowej Straży Pożarnej i Muzeum Regionalnym w Radomsku

Email Drukuj

W poniedziałek, 28 maja 2012 roku, gimnazjaliści z kas I i III, którzy  brali udział w projekcie "Świadomi zagrożenia" wyjechali na wycieczkę do Radomska. Głównym jej punktem było zwiedzanie Państwowej Straży Pożarnej.

Uczniowie zostali zapoznani ze sprzętem, którym dysponuje straż, oraz z budynkiem straży i całą infrastrukturą, w tym nowoczesnym  oprogramowaniem, które pozwala między innymi na identyfikację numeru, z którego ktoś wzywa pomocy i miejsca jego położenia. Strażacy zwrócili uwagę młodzieży, że do ich zadań nie należy tylko gaszenie pożarów, ale również szeroko pojęte ratownictwo medyczne i techniczne, jak również tak na pozór błahe sprawy jak ratowanie kotów, które nie mogą samodzielnie zejść z dachu. To trudna i bardzo stresująca praca, bo niejednokrotnie od ich sprawnych działań zależy życie ludzkie.
Następnie gimnazjaliści zwiedzali Muzeum Regionalne w Radomsku. Obecnie jest tam eksponowana ciekawa wystawa związana z życiem i pracą wielkiego polskiego uczonego - Mikołaja Kopernika. Dodatkową atrakcją w muzeum był pokaz wyciskania monet z jego wizerunkiem.
Wycieczka była możliwa dzięki współpracy Gminnej Biblioteki Publicznej i Publicznego Gimnazjum w Gomunicach.

Poprawiony: piątek, 01 czerwca 2012 06:43  

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020

Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020


Gminna Biblioteka Publiczna w Gomunicach realizuję projekt, pt. ,,Kraina wyobraźni’’ dofinansowany ze środków Łódzkiego Domu Kultury Instytucji Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego


Publiczne Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Gomunicach rozpoczęło realizację zadań związanych z utworzeniem pracowni ekologicznej i nauk przyrodniczych pod nazwą „Eko–Świat” w ramach zadania konkursowego „Moja wymarzona ekopracownia”.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi

Publiczne Gimnazjum w Gomunicach


LOKALS.pl

LOKALS.pl

.


Gmina Gomunice realizuje projekt "Organizacja cyklu spotkań historycznych oraz wmurowanie  tablicy pamiątkowej  z okazji 100-lecia  utworzenia Legionów Polskich na terenie gminy Gomunice"

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich
Europa inwestuje w obszary wiejskie  Projekt pn.: "Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi